Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

1,43 mld zł za Północną Obwodnicę Krakowa. Budowa ruszyła w piątek

460 reakcji
93
100
40
Podziel się

Budowa Północnej Obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S52 rozpoczęła się w piątek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy przejadą nową trasą w 2023 roku.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 długości ok. 12,5 km
W ramach inwestycji wybudowana zostanie dwujezdniowa droga ekspresowa S52 długości ok. 12,5 km
bCNfhWCZ

Rusza budowa oczekiwanej przez mieszkańców Krakowa i kierowców przejeżdżających tranzytem S52 Północnej Obwodnicy Krakowa (POK). Jest to możliwe dzięki wydanej 9 lipca br. przez Wojewodę Małopolskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
Obwodnica będzie liczyła blisko 12,5 km. Kierowcy przejadą nią w 2023 roku. Koszt inwestycji to 1,43 mld zł.

Budowa północnej części pozwoli domknąć istniejące już trasy szybkiego ruchu wokół miasta, dzięki czemu stolica Małopolski będzie posiadać pełną bezkolizyjną obwodnicę, tzw. ring – informuje GDDKiA.

Budowa ruszyła w piątek. Na miejscu, w Witkowicach, obecny był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

bCNfhWDb

Obejrzyj: "Bezpiecznie nad morze". Alternatywne trasy bez korków. Policja informuje

- To będzie droga nie tylko dla krakowian i mieszkańców aglomeracji krakowskiej, ale dla wszystkich, którzy z mozołem znoszą trud przejazdu przez Kraków i często tkwią tam w korkach – powiedział Adamczyk.

Inwestycja została podzielona na trzy odcinki, przebiegające na terenie Krakowa oraz gmin Zielonki i Wielka Wieś. Odcinek pierwszy - od istniejącego węzła Modlnica do projektowanego węzła Zielonki o długości ok. 5 km – ma złożony wniosek o wydanie ZRID w marcu tego roku.

bCNfhWDh

Budowa obwodnicy rozpoczyna się od najdłuższego, środkowego odcinka o długości ponad 7 km, dla którego wojewoda małopolski wydał w czwartek zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, dzięki czemu wykonawca mógł od razu przystąpić do prac budowlanych.

W trakcie pobytu w Małopolsce minister infrastruktury ogłosił również, że GDDKiA podpisała w piątek umowę z Budimexem na projekt i budowę 9-km obwodnicy Oświęcimia, będącej częścią drogi S1 wiodącej z węzła Kosztowy do Bielska-Białej.

bCNfhWDC
40
93
100
16
12
62
137
KOMENTARZE
(40)
poll
3 tyg. temu
A4 prosi o trzeci pas od granicy z Niemcami do Krakowa i to w obie strony
Tomussss
3 tyg. temu
W Polsce koszt budowy dróg, stadionow, itd są wyższe bogatych panstwach unii. Za dużo osób musi przy okazji zarobić i cena się winduje. Nie ma już polskich surowców do budowy. Wszystko w rękach zachodu, kopalnie, maszyny itd. Inne kraje zarabiają na nas niestety. Przyjęli nas do unii żeby nas wydoić. Nie ma nic za darmo.
JuMi
3 tyg. temu
O 20 lat za późno!!!!!!
bCNfhWDD
ANDRZEJ STABI...
3 tyg. temu
TO ZE RUSZYLA NIE OZNACZA, ZE BEDZIE !! ZWYKLA KIELBASA WYBORCZA ...
Wojek.
3 tyg. temu
Obwodnica powinna obwodzic, a nie przecisnąć dzielnice na trzy części. Pierwszy projekt prowadził po poligonie i granicy między Wesoła i Sulejówek. Później zaczęły się oszczędności bez zwracanie uwagi na ludzi i lasy.
Najnowsze komentarze (40)
Roberto
3 tyg. temu
Ciekawe ile taka sama droga by kosztowała w Niemczech i Czechach. Podaję dwa kraje. Jeden znacznie bogatszy a drugi na podobnym poziomie
Mim
3 tyg. temu
A co z ukończoną obwodnicą Koszalina S6 bo jak narazie pasą się tam krowy i biegają zające
as
3 tyg. temu
PO CO NAM DROGI . Przecież mamy dobre w niemczech.
foto
3 tyg. temu
dużo zrobili przez 2 dni
Betonujcie
3 tyg. temu
cementujcie, wycinajcie tysiące drzew, ciekawe co będziecie robić i co betonować jak już całą ziemie zabetonujecie, będziecie żreć asfalt !!!!
POLAK
3 tyg. temu
A POCO NAM DROGI JAK MAMY W NIEMCZECH I LOTNISKA CAŁE PO
PO TO PATOLOG...
3 tyg. temu
TYLKO PIS
betem
3 tyg. temu
A za X lat będą musieli budować obwodnicę obwodnicy, tylko miejsca już nie będzie. Tak niszczy się środowisko. Betonujmy wszystko dalej.
bCNfhWDv
Nika
3 tyg. temu
A kiedy zrobią wlot do Warszawy ze strony Gdańska za milion lat? Tutaj non stop stoi się w korku
Panek
3 tyg. temu
To efekt II tury wyborów ,Rządzący w ostatnim tygodniu takich decyzji podpisali z 10 .Brawo
observer
3 tyg. temu
Premier obiecywał 100 obwodnic na 100 dni i co i nic.
mw
3 tyg. temu
He he. Przed pierwszą turą otworzono zjazd z A4 w Podłężu - gmina Niepołomice ( a miało być otwarcie w lipcu), oficjalnie rozpoczęto wbiciem pierwszej łopaty budowę Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu, a teraz przed drugą turą budowę północnej obwodnicy Krakowa. Tyle lat czekania, a tu taki wysyp prezentów w krótkim czasie ;-).
patriota loka...
3 tyg. temu
Taka informacja polityczna jest dziś jak agitacja!!!
Taka prawda
3 tyg. temu
Czemu tak drogo. Czy firmy budujące drogi nie są w zmowie.