Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budimex zaprojektuje i wybuduje obwodnicę Oświęcimia. To szczególny projekt

GDDKiA podpisała w piątek umowę z Budimexem na projekt i budowę 9-km obwodnicy Oświęcimia, będącej częścią drogi S1 wiodącej z węzła Kosztowy do Bielska-Białej. Koszt inwestycji to 467,6 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w latach 2020-2024.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Koszt zaprojektowania i wybudowania obwodnicy wyniesie 467,6 mln zł

Mogłaby to być budowa jak wiele innych w Polsce, ale pewną trudnością przy projektowaniu może być fakt, że fragment drogi zlokalizowany jest w sąsiedztwie byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz - Birkenau.

Ze względu na powagę miejsca, przygotowano specjalny raport z oceny oddziaływania na dobro światowego dziedzictwa – Auschwitz – Birkenau tej inwestycji drogowej. Szczegółowo opisano tam konieczność specjalnego traktowania tego obszaru, przeprowadzono analizy uwarunkowań lokalizacji i rozwiązań elementów drogi oraz sformułowano zalecenia, które należy ująć na kolejnych etapach przygotowania i realizacji inwestycji.
Koniec realizacji projektu przewidziano na 2024 r.

Obejrzyj: "Bezpiecznie nad morze". Alternatywne trasy bez korków. Policja informuje

Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś napisał w komunikacie, że zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie wymaganych prawem opinii, uzgodnień, zezwoleń i decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji, opracowanie dokumentacji powykonawczej oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi. Na realizację kontraktu przewidziano 36 miesięcy. Do czasu budowy nie będą wliczane okresy zimowe: od 15 grudnia do 15 marca.

Nowe drogi w Polsce. W ciągu wakacji kierowcy skorzystają z kolejnych tras, ale na miłą podróż poczekają jeszcze rok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, gddkia, gospodarka, wiadomości, małopolska, oświęcim
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-07-2020

LeonBędzie za cztery lata ??? pod warunkiem że pis zostanie odsunięty od rządzenia ! ile to km dróg powstało za ich rządów ?

10-07-2020

czepialskiUmknął Wam drobny szczegół, jestem przekonany, że to zwykłe niedopatrzenie. Oficjalna nazwa brzmi 'BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY … Czytaj całość

10-07-2020

błędny ognikcyt // Mogłaby to być budowa jak wiele innych w Polsce, ale pewną trudnością przy projektowaniu może być fakt, że fragment drogi zlokalizowany jest w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)