Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

1,5 mln maseczek nie spełniło wymogów. Zostaną zniszczone

31
Podziel się:

Nie wszystkie maseczki, które trafiły do krajów Unii Europejskiej, spełniły wymogi. Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln wadliwych sztuk.

Nie wszyscy dystrybutorzy maseczek byli uczciwi.
Nie wszyscy dystrybutorzy maseczek byli uczciwi. (Unsplash.com)
bEstGzat

Kilka tygodni temu i państwa i organizacje pozarządowe kupowały na potęgę jednorazowe maseczki. Potrzeby były ogromne, magazyny puste, więc sytuację wykorzystali producenci i dystrybutorzy, którzy swoje maseczki zachwalali jako spełniające wszystkie wymogi. Często na wyrost.

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości - informuje PAP.

Ta dostawa 1,5 mln maseczek stanowi część zakupu ok. 10 mln maseczek w ramach unijnego instrumentu na rzecz wsparcia w sytuacjach nadzwyczajnych. 616 tys. tych maseczek przydzielono Polsce i był to największy przydział.

bEstGzav

- Maski zostaną zniszczone, ponieważ nie nadają się do użytku przez pracowników służby zdrowia. Ta decyzja została podjęta po uzgodnieniach z dystrybutorem i producentem - poinformował PAP rzecznik KE Stefan de Keersmaecker.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Minister Łukasz Szumowski: we wtorek ogłosimy, kiedy koniec obowiązku noszenia maseczek

Komisja zawiesiła dalsze dostawy, ale poinformowała, że obecnie "współpracuje z dostawcą, z którym zawarła umowę, w celu rozwiązania sytuacji w najbardziej odpowiedni sposób".

bEstGzaB

Rzecznik KE podał też, że przed przyszłymi dystrybucjami maseczek wśród krajów UE produkty będą przechodziły badania kontroli jakości. "W tym tygodniu Komisja otrzyma nowe próbki masek, które zostaną wysłane do testów jakości" - powiedział.

Komisja poinformowała też, że żałuje, iż pomimo podjęcia działań w celu uniknięcia takiej sytuacji i zminimalizowania ryzyka dotyczącego jakości, wymagane standardy produktów nie zostały spełnione.

bEstGzaC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEstGzaW
KOMENTARZE
(31)
kolo
rok temu
Może nie zostaną zniszczone bo nigdy ich nie było tylko kasa poszła na konto no to trzeba podać historyjkę, ze masek ni ma bo zniszczone ;)
zzz
rok temu
Ciekawe czy będzie szczepionka z Chin i czy też będzie takiej jakości jak te maseczki.
pierre dole
rok temu
Wielu ludzi w Polsce nosi szaliki i chustecki jako maseczki ochronne. Oczywiscie wszystkie certyfikowane. Co na to Unia?
bEstGzaX
123
rok temu
nie lepiej rozdać ludziom?, nawet w obozach uchodźców
Małolata14
rok temu
Czyli lepiej bez maseczki niż z maseczką bez certyfikatu. No wiadomo jak chciwcy nie zarobią na durnych certyfikatach to produkt jest niekoszerny i nie można dopuścić go do obrotu.
...
Następna strona