Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

2800 zł pensji? Ważna data dla tych, którzy zarabiają minimalne wynagrodzenie

141
Podziel się:

18,30 zł stawki godzinowej oraz 2800 zł brutto przy płacy minimalnej. We wtorek rząd zajmie się minimalnym wynagrodzeniem na 2021 rok.

2800 zł pensji? Ważna data dla tych, którzy zarabiają minimalne wynagrodzenie
Rząd będzie pracował nad płacą minimalną. (sko) PAP/Leszek Szymański (PAP, PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)
bECzxYCt

Szykuje się ważna zmiana dla 1,7 mln pracowników w Polsce. Szacuje się, że dokładnie tyle osób zarabia w Polsce minimalne wynagrodzenie. Rząd we wtorek zajmie się jego przyszłoroczną stawką.

Dziś płaca minimalna wynosi 2,6 tys. zł, a stawka godzinowa 17 zł. Rząd chce, aby od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 2,8 tys. zł, a minimalna stawka godzinowa 18,30 zł. Taka propozycja pojawiła się podczas Rady Dialogu Społecznego.

bECzxYCv

Jednak podwyżka płacy pracownika, to też odczuwalna zmiana dla pracodawcy, którzy będzie musiał ponieść wyższe koszty zatrudnienia swoich ludzi. To znaczy, że będzie musiał oddać więcej do budżetu np. w formie składek. Szacuje się, że będzie to dotyczyło ok. 2 mln pracodawców, w tym ok. 1,8 mln mikroprzedsiębiorców.

Przypomnijmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał przed wyborami parlamentarnymi w ubiegłym roku podniesienie pensji minimalnej do 3 tys. zł na koniec 2020 r. i do 4 tys. zł na koniec 2023 r. Plany takich podwyżek pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

Zobacz także: Przełomowe wyniki badań w leczeniu koronawirusa polskim lekiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzxYCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(141)
Polek
12 miesięcy temu
3000netto a vat17% i wszyscy hapyy
Polek
12 miesięcy temu
3000netto to powinna być minimalna płacą i co roku powinna iść w górę min 300zl a VAT powinien wynosić 17% i każdy polak zadowolony dajcie żyć tym ludziom kto jest za
Taka prawda
rok temu
i ceny odpowiednio do góry , a kasa dla pis rośnie
bECzxYCX
wnerwiony
rok temu
płaca 4000 zł nie jest problemem pod warunkiem likwidacji socjalistycznego kodeksu pracy, który foruje złodziejstwo pracownicze, płaca za pracę
SZANOWNY
rok temu
Panie Premierze proszę wyprostować jakoś sprawę wyborów organizowanych z Pocztą Polską której jestem pracownikiem. Przepracowałam 40 lat w tym,, bałaganie,, moja pensja nie przekraczała kwoty nawet tej deklarowanej obecnie za najniższą krajową. Po tych nieszczęsnych wyborach kierownictwo pozbawiło nas pracowników wszelkich premii i dodatków tak jakby to była nasza wina że 70-siąt baniek w błoto poszło. Dlaczego zawsze za bezmyślność kierujących muszą ponosić konsekwencje ci którzy pracują na nich najciężej. Ja też chcę godnie żyć i otrzymywać emeryturę nie zmuszającą mnie do do wyciągania ręki pod kościołem z prośbą o pomoc.
...
Następna strona