Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
500+
16.05.2019 15:17

500+ na każde dziecko już od lipca. Prezydent podpisał ustawę

To już pewne. Świadczenie 500+ od lipca będzie przyznawane na każde dziecko w rodzinie. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Duda podpisał nowelizacją programu 500+

- Jeśli na koniec prezydentury będę mógł usłyszeć od polskiej rodziny, że żyje im się bezpieczniej, lepiej, żyje wygodnie, to uznam, że główny cel, który sobie postawiłem został osiągnięty. Dziękuję, że mogłem tę ustawę dziś podpisać. Dziękuję, że kolejne budżetowe trafią do polskich rodzin wychowujących dzieci - powiedział Andrzej Duda po podpisaniu programu.

Resort Elżbiety Rafalskiej liczy teraz koszty nowego 500+
Biurokracja 500+ pochłonęła już miliard. Piątka Kaczyńskiego paradoksalnie może zmniejszyć koszty

Prezydent stwierdził, że pomoc rodzinomn z dziećmi "to jeden z wielkich obowiązków państwa". - Program 500+ zrrewolucjonizował życie polskiego społeczeństwa. Jeśli spojrzymy na statystyki dot. ubóstwa, to zobaczymy, że spadło o 90 proc. To nie jest jałmużna, to jest udzuał państwa w wychowaniu dzieciu, które są dobrem narodowym - mówił prezydent.

Dzięki podpisowi prezydenta złożonemu pod ustawą rozszerzającą program 500+ na wszystkie dzieci, rodzice już od lipca będą mogli składać wnioski o świadczenie. Pieniądzę trafią na ich konta najwcześniej we wrześniu (z wyrównaniem od lipca - red.).

Pułapka 500+. "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"

Według szacunków resortu pracy po zmianach z programu skorzysta niemal 7 mln dzieci. - Program nie jst kosztem, nie jest wydatkiem, ale jest inwestycją. Inwestycją w polskie dzieci - mówiła podczas podpisania nowelizacji ustawy była premier Beata Szydło.

"500 plus" na pierwsze dziecko - zmiany
"500 plus" na pierwsze dziecko. Zmiany w rządowym programie

Znowelizowana ustawa wprowadzająca 500+ na pierwsze dziecko to przede wszystkim likwidacja progu dochodowego, który był głównym punktem krytyki. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej dzięki nowelizacji nie będzie można zarzucać programowi, że jest programem socjalnym.

Nowa treść ustawy wydłuża z miesiąca do trzech czas na złożenie wniosku o pieniądze po pojawieniu się dziecka na świecie. Jak zapowiadał resort pracy, zmiany w świadczeniu "500 plus" ograniczą również biurokrację. Znika bowiem obowiązek rozstrzygania o przyznaniu świadczenia w drodze decyzji administracyjnej na rzecz prostszego rozwiązania polegającego na wydawaniu jedynie samej informacji.

Wniosek o "500 plus" należy złożyć raz w roku. Dodatkowe pieniądze mogą być pobierane na dziecko aż do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, 500 plus, rodzina 500 plus, świadczenia, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-05-2019

PolakPowinno byc tylko dla pracujących rodziców (minimum jedno z rodziców).

16-05-2019

JasiaWg mnie 500+, powinne byc owszem ,jednak nie wszyscy powinn je otrzymywac----powinno byc od dochodu.

16-05-2019

wysuper!!!

Rozwiń komentarze (362)