Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

500+ na każde dziecko już od lipca. Prezydent podpisał ustawę

362
Podziel się:

To już pewne. Świadczenie 500+ od lipca będzie przyznawane na każde dziecko w rodzinie. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie.

Andrzej Duda podpisał nowelizacją programu 500+
Andrzej Duda podpisał nowelizacją programu 500+ (East News)

- Jeśli na koniec prezydentury będę mógł usłyszeć od polskiej rodziny, że żyje im się bezpieczniej, lepiej, żyje wygodnie, to uznam, że główny cel, który sobie postawiłem został osiągnięty. Dziękuję, że mogłem tę ustawę dziś podpisać. Dziękuję, że kolejne budżetowe trafią do polskich rodzin wychowujących dzieci - powiedział Andrzej Duda po podpisaniu programu.

Prezydent stwierdził, że pomoc rodzinomn z dziećmi "to jeden z wielkich obowiązków państwa". - Program 500+ zrrewolucjonizował życie polskiego społeczeństwa. Jeśli spojrzymy na statystyki dot. ubóstwa, to zobaczymy, że spadło o 90 proc. To nie jest jałmużna, to jest udzuał państwa w wychowaniu dzieciu, które są dobrem narodowym - mówił prezydent.

Dzięki podpisowi prezydenta złożonemu pod ustawą rozszerzającą program 500+ na wszystkie dzieci, rodzice już od lipca będą mogli składać wnioski o świadczenie. Pieniądzę trafią na ich konta najwcześniej we wrześniu (z wyrównaniem od lipca - red.).

Zobacz także: Pułapka 500+. "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"

Według szacunków resortu pracy po zmianach z programu skorzysta niemal 7 mln dzieci. - Program nie jst kosztem, nie jest wydatkiem, ale jest inwestycją. Inwestycją w polskie dzieci - mówiła podczas podpisania nowelizacji ustawy była premier Beata Szydło.

Znowelizowana ustawa wprowadzająca 500+ na pierwsze dziecko to przede wszystkim likwidacja progu dochodowego, który był głównym punktem krytyki. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej dzięki nowelizacji nie będzie można zarzucać programowi, że jest programem socjalnym.

Nowa treść ustawy wydłuża z miesiąca do trzech czas na złożenie wniosku o pieniądze po pojawieniu się dziecka na świecie. Jak zapowiadał resort pracy, zmiany w świadczeniu "500 plus" ograniczą również biurokrację. Znika bowiem obowiązek rozstrzygania o przyznaniu świadczenia w drodze decyzji administracyjnej na rzecz prostszego rozwiązania polegającego na wydawaniu jedynie samej informacji.

Wniosek o "500 plus" należy złożyć raz w roku. Dodatkowe pieniądze mogą być pobierane na dziecko aż do ukończenia przez nie 18 roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(362)
Mania
5 lata temu
Wszyscy się cieszą a ceny kosmiczne w sklepach to co dadzą trzeba dwa razy więcej oddac bez sensu
Rodzic
5 lata temu
Ceny w górę jak szalone, badania płatne, utrudniony dostęp do specjalistów, brak zajęć rozwijających w szkole itp. ... Rozdawnictwo odbije się wszystkim i wtedy będzie bieda.
Elmo
5 lata temu
Gigantyczny wzrost cen i inflacja która rośnie a chcą dać 500+ na osoby w wieku 18-26lat,najgorszy jest brak reform,elektrownię atomową mogli postawić za te pieniądze,zakupy dla armii to minimalizm,po kilka sztuk na defilady i pokazy.
leshido
5 lata temu
Ale ten naród jest pusty
Kam
5 lata temu
No, podlizucha podpisana
...
Następna strona