Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

500+ na każde dziecko już od lipca. Prezydent podpisał ustawę

362
Podziel się

To już pewne. Świadczenie 500+ od lipca będzie przyznawane na każde dziecko w rodzinie. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy w tej sprawie.

Andrzej Duda podpisał nowelizacją programu 500+
Andrzej Duda podpisał nowelizacją programu 500+ (East News)
bDKmcHQR

- Jeśli na koniec prezydentury będę mógł usłyszeć od polskiej rodziny, że żyje im się bezpieczniej, lepiej, żyje wygodnie, to uznam, że główny cel, który sobie postawiłem został osiągnięty. Dziękuję, że mogłem tę ustawę dziś podpisać. Dziękuję, że kolejne budżetowe trafią do polskich rodzin wychowujących dzieci - powiedział Andrzej Duda po podpisaniu programu.

Prezydent stwierdził, że pomoc rodzinomn z dziećmi "to jeden z wielkich obowiązków państwa". - Program 500+ zrrewolucjonizował życie polskiego społeczeństwa. Jeśli spojrzymy na statystyki dot. ubóstwa, to zobaczymy, że spadło o 90 proc. To nie jest jałmużna, to jest udzuał państwa w wychowaniu dzieciu, które są dobrem narodowym - mówił prezydent.

bDKmcHQT

Dzięki podpisowi prezydenta złożonemu pod ustawą rozszerzającą program 500+ na wszystkie dzieci, rodzice już od lipca będą mogli składać wnioski o świadczenie. Pieniądzę trafią na ich konta najwcześniej we wrześniu (z wyrównaniem od lipca - red.).

Zobacz także: Pułapka 500+. "Jest ryzyko, że część kobiet po wychowaniu dziecka nie wróci do pracy"

Według szacunków resortu pracy po zmianach z programu skorzysta niemal 7 mln dzieci. - Program nie jst kosztem, nie jest wydatkiem, ale jest inwestycją. Inwestycją w polskie dzieci - mówiła podczas podpisania nowelizacji ustawy była premier Beata Szydło.

bDKmcHQZ

Znowelizowana ustawa wprowadzająca 500+ na pierwsze dziecko to przede wszystkim likwidacja progu dochodowego, który był głównym punktem krytyki. Zdaniem Elżbiety Rafalskiej dzięki nowelizacji nie będzie można zarzucać programowi, że jest programem socjalnym.

Nowa treść ustawy wydłuża z miesiąca do trzech czas na złożenie wniosku o pieniądze po pojawieniu się dziecka na świecie. Jak zapowiadał resort pracy, zmiany w świadczeniu "500 plus" ograniczą również biurokrację. Znika bowiem obowiązek rozstrzygania o przyznaniu świadczenia w drodze decyzji administracyjnej na rzecz prostszego rozwiązania polegającego na wydawaniu jedynie samej informacji.

Wniosek o "500 plus" należy złożyć raz w roku. Dodatkowe pieniądze mogą być pobierane na dziecko aż do ukończenia przez nie 18 roku życia.

bDKmcHRa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKmcHRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(362)
Polak
2 lata temu
Powinno byc tylko dla pracujących rodziców (minimum jedno z rodziców).
Jasia
2 lata temu
Wg mnie 500+, powinne byc owszem ,jednak nie wszyscy powinn je otrzymywac----powinno byc od dochodu.
Miltiades
2 lata temu
Samotny, bezdzietny mężczyzna w wieku 30-40 lat jest grabiony z 30% dochodzów w podatkach i drugie tyle gdy robi zakupy (vat). Nie przysługują mu żadne świadczenia socjalne. Ma zapieprzać i płacić podatki.
bDKmcHRv
Monikamonika
2 lata temu
Prezydent dziękuję, że mógł podpisać taka ustawę.. A ja gorzko dziękuję, za los, jaki przez między innymi takie ustawy, pan prezydent szykuje dla mojego państwa, dla mnie.. Już nikomu nie będzie się opłacało pracować... Dlaczego muszę za to płacić... Co miesiąc wszystko idzie w górę, dlaczego ten kraj, a właściwie rządzący nie myślą przyszłościowo...przecież to skutecznie spycha nas na dno. Polski na to nie stać. Dlaczego nie ma pomocy w ulgach na np przedszkole, czy skrócony czas pracy dla rodziców pracujących, mających małe dzieci... Brak przedszkoli, zlobkow... Porządnych zajęć dodatkowych dla dzieci... Darmowa nauka języków, dofinansowanie do wakacji, książek, ubrań i duuuzo wymieniać. Już są widoczne skutki dawania 500 plus... Młode rodziny szwędają się od samego rana po mieście.. Nie mogę pojąć, że taka matka, nie woli tzw odchowac dzieci i iść do pracy, między ludzi.. Potem nie potrafią się dobrze podpisać, wypowiedzieć.. Nie obchodzi mnie, że po mnie pojedziecie... Tak myślę. Dodam, że jestem jak najbardziej za tym, aby państwo pomagało, ale w inny sposób.... Ten, do niczego nie prowadzi
abcd...
2 lata temu
Jakie budżetowe pieniądze??? To my,podatnicy to sponsorujemy tym nierobom.Hodowla lenistwa,cwaniactwa i nic nierobienia.To my z roku na rok mamy coraz większy dług do spłacenia...Jak można się cieszyć z tego?
...
Następna strona