Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

500+ na pierwsze dziecko. Petru: "Antygospodarczy parlament"

47
Podziel się:

- Każdy kto podnosi rękę za "Wyborczą Piątką Kaczyńskiego", będzie współodpowiedzialny za gospodarczą katastrofę - tak Ryszard Petru, lider Teraz!, skomentował głosowanie w Senacie nad świadczeniem 500+ na pierwsze dziecko. Wszyscy senatorowie byli za.

20.03.2019 Warszawa Konferencja Prasowa Ryszarda Petru n/z fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER
20.03.2019 Warszawa Konferencja Prasowa Ryszarda Petru n/z fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Senat poparł bez poprawek zmiany w programie "Rodzina 500+", zgodnie z którymi prawo do świadczenia będą miały wszystkie dzieci do 18 lat. Zostało to zapowiedzane podczas konwencji PiS, a ma obowiązywać od lipca tego roku.

Za nowelizacją głosowało 82 senatorów. Nikt nie był przeciw, jedynie dwóch senatorów wstrzymało się od głosu.

- Wszyscy głosowali za... Antygospodarczy parlament. Każdy kto podnosi rękę za "Wyborczą Piątką Kaczyńskiego” będzie współodpowiedzialny za gospodarczą katastrofę" - tak Ryszard Petru skomentował głosowanie na Twitterze.

- To jest droga Gierka, rozdawnictwo i niewypłacalność, taka polityka zawsze kończy się bankructwem. To jest pseudosocjalna polityka. Miał być program demograficzny, a jest program czysto socjalny - mówił w Sejmie podczas debaty nad nowelizacją ustawy, postulował jej odrzucenie.

Zobacz także: Obejrzyj także: 500+ na pierwsze dziecko. Emilewicz: "Mój najstarszy syn się ucieszył"

Ryszard Petru dużo wcześniej podnosił zresztą kwestie ograniczeń w programie. Kiedy jeszcze dotyczył on drugiego dziecka, mówił: - 500+ nie powinny otrzymać osoby zamożne. Nie powinny tych pieniędzy otrzymywać osoby niepracujące - mówił Ryszard Petru w programie "Money. To się liczy".

Uściślił, że te pieniądze powinny otrzymywać rodziny, w których choć jedna osoba jest zatrudniona. Ci, którzy nie pracują, powinni być wspierani przez program pomocy społecznej a nie 500+. Dotyczyłoby to również bezrobotnych samotnych rodziców.

Ustawa przegłosowana przez Senat trafi teraz do podpisania jej przez prezydenta. Po rozszerzeniu programu 500+ będzie przysługiwać na wszystkie dzieci do 18 lat. Zniknie istniejące dziś kryterium dochodowe: według obecnie obowiązujących zasad świadczenie na pierwsze jest wypłacane tylko, jeśli na osobę w rodzinie przypada 800 zł netto miesięcznie. W rodzinach, w których wychowywane jest dziecko niepełnosprawne, próg ten podniesiony jest do 1200 zł na osobę. Program po zmianach obejmie 6,8 mln dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
Aaa
5 lata temu
500 plus na każde dziecko. Dla rodziców pracujących.... Jest to wspieranie rodzin z dziecmi
Rak
5 lata temu
Polska idzie w str socjalizmu, dzieki komu prawicy czyli PiS u brawo 😂
BB
5 lata temu
Skończ Waść wstydu sobie oszczędź
1234
5 lata temu
W niemczech jest 200Euro+ dla każdego dziecka do 18 tego roku życia, bez żadnych warunków. Działa to od dekad.
ffff
5 lata temu
jeśli już dawać, czego nie popieram (uważam że zamiast "dawać" lepiej po prostu nie karać podatkiem za pracę), to wszystkim albo nikomu. To ludzie pracujący utrzymują ten kraj. Nie powinien dostać 500+ ten kto nic nie robi.
...
Następna strona