Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

"500 plus" na pierwsze dziecko. Do godz. 14 złożono 400 tys. wniosków

8
Podziel się

- Skala zainteresowania programem ("500 plus" - przyp. red.) jest wyjątkowo duża. Złożono już 400 tys. wniosków, w ub. roku złożono 160 tys. pierwszego dnia. Prace serwisowe prowadzone są na bieżąco - poinformowało w poniedziałek na Twitterze Ministerstwo Rodziny.

"500 plus" po nowemu.
"500 plus" po nowemu. (PAP)
bDKstmAB

Jak informowaliśmy w poniedziałek rano, od północy można składać wnioski o "500 plus" w nowej formule. Rodzice tak chętnie rejestrują dzieci, że strony banków, za których pośrednictwem można to robić, zawiesiły się. Zainteresowania nie wytrzymał też rządowy portal "Empatia".

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdziło na Twitterze, że "w związku z dużą liczbą składanych wniosków przez "Emp@tię" może wystąpić chwilowe spowolnienie systemu". Dodano, że prace serwisowe prowadzone są na bieżąco.

Liczba wniosków złożonych o "nowe 500 plus" do godz. 14 wyniosła 400 tys. W roku ubiegłym pierwszego dnia wniosków złożono 160 tys.

bDKstmAD
Zobacz także: Zobacz: Minister Emilewicz złoży wniosek o "500 plus". "Dorównujemy do europejskiej średniej"

W maju br. prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod nowelizacją ustawy dotyczącą rządowego programu "500 plus" skierowanego do rodzin.

bDKstmAJ

W ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadzono kilka istotnych zmian. Obowiązują one już od 1 lipca br. Najistotniejsza z nich dotyczy wypłaty "500 plus" również na pierwsze dziecko, nie jak do tej pory jedynie na drugie i kolejne.

Znowelizowany program "500 plus" zakłada także kilka ważnych zmian we wnioskowaniu. Do lipca wniosek rodzice musieli złożyć w miesiącu, w którym dziecko się urodziło. Jeśli się spóźnili, pieniądze za ten miesiąc przepadły.

Zmiany sprawią, że opiekunowie będą mieli trzy miesiące na zgłoszenie wniosku, bez ryzyka utraty świadczenia za pierwsze miesiące. Jak zapowiada resort rodziny, zmiany w programie "500 plus" ograniczą również biurokrację.

bDKstmAK

Zlikwidowany zostanie obowiązek rozstrzygania o przyznaniu świadczenia w drodze decyzji administracyjnej na rzecz prostszego rozwiązania polegającego na wydawaniu jedynie samej informacji o tym fakcie m.in. drogą mailową.

Wnioski o świadczenie "500 plus" przyjmowane są od 1 lipca 2019 r. drogą elektroniczną, natomiast w formie papierowej od 1 sierpnia. Należy złożyć je raz w roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKstmBe
KOMENTARZE
(8)
Kazia
2 lata temu
Mysle ze wiekszosc osob zrezygnuje , bo sa przeciwni 500 + Tak honorowo ☺
Członek klubu...
2 lata temu
Ja już na kreskę kupiłem 3 butelki na poczet 500+. Oddam jak kasa wpłynie.
Jaro
2 lata temu
Ci ktorzy sa przeciwko pisowi honorowo nie powinni skladac wniosku
bDKstmBf
Police
2 lata temu
Ja juz puściłem wniosek o godz 7
ZK590
2 lata temu
miliardy podatników i pożyczonych pieniędzy idą na przeżarcie. SKANDAL.