Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500 plus na pierwsze dziecko. Wypłaty ruszą 1 lipca 2019 r.

Prawo i Sprawiedliwości ustami prezesa Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego obiecało wprowadzenie świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko jeszcze w 2019 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
PiS obiecało świadczenie 500 plus na pierwsze dziecko już od 2019 r. (Fot: Darek Delmanowicz)

Wprowadzenie programu 500 plus już od pierwszego dziecka to najgorętsza zapowiedź, która padła na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Wypłaty mają ruszyć 1 lipca 2019 r. Jak zapewnił prezes partii, a po nim powtórzył premier, świadczenia będą wypłacane bez kryterium dochodowego.

- Każde dziecko, bez kryterium dochodowego, będzie mogło skorzystać z świadczenia 500+. Już od 1 lipca tego roku - dodała już po konwencji minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Według naszych wyliczeń, koszt takiego rozwiązania to około 20 mld zł. Łącznie zatem świadczenie 500 plus będzie kosztowało budżet rocznie ponad 40 mld zł. Według Elżbiety Rafalskiej, te pieniądze stanowią „koło napędowe polskiej gospodarki”.

- Przyszła chwila radości - skomentowała na gorąco minister Elżbieta Rafalska.
500+ na każde dziecko. Rafalska już myśli, jak zrealizować obietnicę prezesa

- Program przyniósł rozwój usług. To są pieniądze, które pobudzają rynki lokalne, a przecież część wraca do budżetu w postaci VAT. 500+ to też poprawa dzietności polskich rodzin, to ich lepszy dobrostan. Można długo wymieniać sukcesy tego programu - tłumaczyła.

Jarosław Kaczyński ogłosił prawdziwą przedwyborczą niespodziankę - nie mówił o Parlamencie Europejskim, padały za to kolejne obietnice
5 minut przemówienia, przynajmniej 35 mld zł na liczniku. Jarosław Kaczyński rozbił budżetowy bank

Poza rozszerzeniem programu 500 plus na pierwsze dziecko i likwidację progu dochodowego, na konwencji PiS rządzący obiecali zwolnienie osób do 26. Roku życia z obowiązku odprowadzania podatku PIT, obniżenia PIT dla pozostałych pracowników, przynajmniej dwukrotnego podwyższenia kosztów uzyskania przychodu oraz dorocznych wypłat „trzynastych” emerytur wszystkim pobierającym świadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2019

pracownikI właśnie dlatego nie zagłosuję na PiS. Pracownicy nie dostają podwyżek, bo rozdaje się pieniądze niepracującym.

23-02-2019

GbhjjSuper inicjatywa!

23-02-2019

Anikkiełbasa wyborcza ...

Rozwiń komentarze (42)