Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

500+ na każde dziecko. Rafalska już myśli, jak zrealizować obietnicę prezesa

1141
Podziel się:

500+ na każde dziecko już w tym roku - taką obietnicę przedwyborczą złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zapewnia, że rząd dotrzyma terminu. Pieniądze trafią do rodzin już 1 lipca.

- Przyszła chwila radości - skomentowała na gorąco minister Elżbieta Rafalska.
- Przyszła chwila radości - skomentowała na gorąco minister Elżbieta Rafalska. (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z Telewizją Polską już przyznała, że zastanawia się, jak technicznie przygotować i zrealizować obietnicę 500+ na każde dziecko.

- Przyszła chwila radości. Mamy sytuację, w której skończą się dyskusje na temat tego programu. Skończą się twierdzenia, że to program, który dzieli polskie rodziny, jest niesprawiedliwy lub powoduje dezaktywizację zawodową. W tej chwili dostępność programu zostaje znacznie zwiększona - mówiła Rafalska tuż po konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Zobacz także: Jarosław Kaczyński obiecuje 500+ na pierwsze dziecko

- Każde dziecko, bez kryterium dochodowego, będzie mogło skorzystać z świadczenia 500+. Już od 1 lipca tego roku – zapewniała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Jak zaznacza Elżbieta Rafalska, 500+ to "koło napędowe polskiej gospodarki". - Program przyniósł rozwój usług. To są pieniądze, które pobudzają rynki lokalne, a przecież część wraca do budżetu w postaci VAT. 500+ to też poprawa dzietności polskich rodzin, to ich lepszy dobrostan. Można długo wymieniać sukcesy tego programu - mówiła.

I podkreślała, że PiS potrafił "zaufać polskim rodzinom". – Wielu wątpiło w ten program. Wielu uważało, że pieniądze trzeba ograniczać albo warunkować. My tak nie myślimy. Głęboko wierzymy w to, że każda polska rodzina jest godna zaufania - dodawała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1141)
Erwin
5 lata temu
Myślenie idzie w kierunku kogo by tu okraść by przekupić posiadaczy małoletnich dzieci do utrzymania przy korytach trockistów z PIS.
rambostb
5 lata temu
Fotoradary na autostradach,fotoradary na każdej drodze,POdobno dla naszego bezpieczeństwa,jak za rothfelda miliardy do budzetu.I znajdzie się kasa na obiecanki guru PiSiorówjarosława
szok
5 lata temu
szkoda tylko, że się namyślili jak moje dzieci pokończyły 18 lat. długo nad tym myśleli. niestety dziękować im za to nie będę, bo zupełnie nie mama za co. przekroczyłam przychód o 2,40 zł i niestety nie należało się. przy czym przychód liczony łącznie z zasądzonymi alimentami, których nie otrzymywałam
cocojumbo
5 lata temu
No i super. Najważniejsze to dobry plan a ten Morawiecki jak widac już ma :)
tako
5 lata temu
Bardzo cieszy mnie ta rozwaga. Wprowadzanie drogiego programu dopiero kiedy nas na to stać odróżnia PiS od PO.
...
Następna strona