Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

500+ na każde dziecko. Rafalska już myśli, jak zrealizować obietnicę prezesa

1141
Podziel się

500+ na każde dziecko już w tym roku - taką obietnicę przedwyborczą złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zapewnia, że rząd dotrzyma terminu. Pieniądze trafią do rodzin już 1 lipca.

- Przyszła chwila radości - skomentowała na gorąco minister Elżbieta Rafalska.
- Przyszła chwila radości - skomentowała na gorąco minister Elżbieta Rafalska. (East News, JACEK DOMINSKI/REPORTER)
bDSzwPLV

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z Telewizją Polską już przyznała, że zastanawia się, jak technicznie przygotować i zrealizować obietnicę 500+ na każde dziecko.

- Przyszła chwila radości. Mamy sytuację, w której skończą się dyskusje na temat tego programu. Skończą się twierdzenia, że to program, który dzieli polskie rodziny, jest niesprawiedliwy lub powoduje dezaktywizację zawodową. W tej chwili dostępność programu zostaje znacznie zwiększona - mówiła Rafalska tuż po konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Zobacz także: Jarosław Kaczyński obiecuje 500+ na pierwsze dziecko
bDSzwPLX

- Każde dziecko, bez kryterium dochodowego, będzie mogło skorzystać z świadczenia 500+. Już od 1 lipca tego roku – zapewniała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

bDSzwPMd

Jak zaznacza Elżbieta Rafalska, 500+ to "koło napędowe polskiej gospodarki". - Program przyniósł rozwój usług. To są pieniądze, które pobudzają rynki lokalne, a przecież część wraca do budżetu w postaci VAT. 500+ to też poprawa dzietności polskich rodzin, to ich lepszy dobrostan. Można długo wymieniać sukcesy tego programu - mówiła.

I podkreślała, że PiS potrafił "zaufać polskim rodzinom". – Wielu wątpiło w ten program. Wielu uważało, że pieniądze trzeba ograniczać albo warunkować. My tak nie myślimy. Głęboko wierzymy w to, że każda polska rodzina jest godna zaufania - dodawała.

bDSzwPMy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1141)
Chudy
2 lata temu
IDA WYBORY TO ZACZYNA SIE OBIECYWANIE CZEMU TAK NIE ZROBILI OD POCZATKU ZLODZIEJE
XB
2 lata temu
Rafalska a ty chociaż wiesz skąd ma być ta kasa? Zadłużycie Polskę aby tylko utrzymać się przy korycie!
Ewa
2 lata temu
Mnie żyje się gorzej od czasu wprowadzenia programu 500+. Mam jedno dziecko w podstawówce, na więcej nie mam szans bo mój mąż zmarł a ja jestem po 40. Dzięki programowi 500+ ceny w sklepach rosną jak szalone. Mam tylko jedną pensję, która w przeciwieństwie do cen w sklepach stoi w miejscu. Jeszcze rok, dwa tego programu i chyba zaczniemy z dzieckiem kamienie gryźć. Ale to nie ważne . Ważne, że pani minister ma sukces.
bDSzwPMz
Normalny
2 lata temu
Nikt wam tyle nie obieca co PiS ! Spełnienie obietnic tuż przed wyborami na kolejna kadencję ! Tylko kto to będzie i jak długo spłacał ? Szykujcie się wszyscy na ogromne kolejne podwyżki wszystkiego !!!
przedsiebiorc...
2 lata temu
Mój starszy syn wkrótce kończy 26 lat -a młodszy skończy 18 tak że dziękuję bardzo Wychowałem moje dzieci bez pomocy państwa niezależnie jaka opcja rządziła . Oboje z żona mamy własne działalności tak, że z zakładów pracy oraz ZUS wsparcia nie było . Dlatego nie mam najmniejszego zamiaru finansować czyichś obietnic w imię utrzymania się przy władzy bo nie mam najmniejszych wątpliwości , że dodatkowe pieniądze nie powstaną z ograniczenia rozpasania finansowego władzy i administracji ale będą wyciągane z mojej kieszeni .
...
Następna strona