Notowania

500+
23.02.2019 18:29

500+ na każde dziecko. Rafalska już myśli, jak zrealizować obietnicę prezesa

500+ na każde dziecko już w tym roku - taką obietnicę przedwyborczą złożył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, zapewnia, że rząd dotrzyma terminu. Pieniądze trafią do rodzin już 1 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Przyszła chwila radości - skomentowała na gorąco minister Elżbieta Rafalska. (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w rozmowie z Telewizją Polską już przyznała, że zastanawia się, jak technicznie przygotować i zrealizować obietnicę 500+ na każde dziecko.

- Przyszła chwila radości. Mamy sytuację, w której skończą się dyskusje na temat tego programu. Skończą się twierdzenia, że to program, który dzieli polskie rodziny, jest niesprawiedliwy lub powoduje dezaktywizację zawodową. W tej chwili dostępność programu zostaje znacznie zwiększona - mówiła Rafalska tuż po konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Jarosław Kaczyński obiecuje 500+ na pierwsze dziecko

Jarosław Kaczyński ogłosił prawdziwą przedwyborczą niespodziankę - nie mówił o Parlamencie Europejskim, padały za to kolejne obietnice
5 minut przemówienia, przynajmniej 35 mld zł na liczniku. Jarosław Kaczyński rozbił budżetowy bank

- Każde dziecko, bez kryterium dochodowego, będzie mogło skorzystać z świadczenia 500+. Już od 1 lipca tego roku – zapewniała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Autobusy w najmniejszych miastach - to obiecują niemal wszystkie partie
Mieliśmy rację. "Pekaesy" stały się hitem wyborczym

Jak zaznacza Elżbieta Rafalska, 500+ to "koło napędowe polskiej gospodarki". - Program przyniósł rozwój usług. To są pieniądze, które pobudzają rynki lokalne, a przecież część wraca do budżetu w postaci VAT. 500+ to też poprawa dzietności polskich rodzin, to ich lepszy dobrostan. Można długo wymieniać sukcesy tego programu - mówiła.

PIT ma być niższy, koszty uzyskania przychodu wyższe, a najmłodsi nie zapłacą go wcale
PiS obiecuje zmiany w podatkach - niższy PIT, wyższe koszty, bez podatku dla najmłodszych

I podkreślała, że PiS potrafił "zaufać polskim rodzinom". – Wielu wątpiło w ten program. Wielu uważało, że pieniądze trzeba ograniczać albo warunkować. My tak nie myślimy. Głęboko wierzymy w to, że każda polska rodzina jest godna zaufania - dodawała.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2019

ChudyIDA WYBORY TO ZACZYNA SIE OBIECYWANIE CZEMU TAK NIE ZROBILI OD POCZATKU ZLODZIEJE

23-02-2019

jackuTo nie wydatek, to inwestycja

23-02-2019

jackuTo nie wydatek, to inwestycja

Rozwiń komentarze (1141)