Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

500 plus. "Są samorządy, które nie zrobiły żadnej wypłaty"

172
Podziel się:

Od lipca, gdy ruszył nabór wniosków w rozszerzonym programie 500 plus, do rodzin popłynęło 125 mln zł. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej zauważa, że nie wszystkie samorządy wypłaciły pieniądze. - Apeluję, by przelewy szły szybciej - mówiła Bożena Borys-Szopa w TVP Info.

Minister Bożena Borys-Szopa apeluje do samorządów, by szybciej wypłacały 500 plus.
Minister Bożena Borys-Szopa apeluje do samorządów, by szybciej wypłacały 500 plus. (East News, PIOTR MOLECKI)
bEJcrvbF

- To przerosło nasz oczekiwania. 50 proc. wniosków zostało złożonych internetowo. Stajemy się Polską cyfrową – powiedziała w TVP Info minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa.

Przypomnijmy, od lipca, gdy wystartował rozszerzony program 500 plus, złożono 2 mln 370 tys. wniosków online. Rok temu było to 260 tys. Jeśli chodzi o skalę środków to łącznie do tej pory jednostki samorządu wypłaciły rodzinom 125 mln zł.

- Dostajemy jednak sygnały, że niektóre samorządy wciąż nie wypłaciły ani złotówki. Dlatego apeluję, aby pieniądze szły szybciej. Zależy nam na tym, aby samorządy podjęły decyzję o częstszej wypłacie niż raz w miesiącu - tłumaczyła Borys - Szopa.

bEJcrvbH
Zobacz także: Obejrzyj: Nowe podatki w Polsce. "Rząd szuka pieniędzy na 500+"

Minister argumentowała to tym, że wakacje są czasem, gdy wydatki rodzin są większe. - Pomóżmy tym rodzinom, aby spędziły wakacje tak, jak sobie wymarzyły - dodała członkini rządu.

bEJcrvbN

Borys-Szopa odniosła się też do wyników badań o tym, na co Polacy wydają 500 plus. Jeden z banków poinformował, że niemal połowa respondentów deklaruje, że pieniądze z rządowego programu chce wydać na zajęcia pozalekcyjne i kursy językowe dla swoich dzieci.

- W Wieliczce usłyszałam, że pewna mama odkłada dla syna, aby w przyszłości zrobił prawo jazdy i kupił auto. To budujące, że tyle rodzin chce inwestować w swoje dzieci. Te pieniądze pozwalają patrzeć inaczej na przyszłość sowich dzieci. Mamy sygnały o rodzinach, które wyszły z zadłużenia – zaznaczyła minister rodziny.

Uprawnionych do świadczenia z programu 500 plus jest 4 mln 400 tys. rodzin. Szacuje się, że w przyszłym roku trafi do nich łącznie 40 mld zł.

bEJcrvbO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJcrvci
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(172)
Emeryt
2 lata temu
Chory Naród nie chcą pracować tylko po sklepach biegać.
Pracujacy
2 lata temu
Tak trzymać socjal bawi się nad morzem a ja na to muszę zapracowac
Aberdeen
2 lata temu
Czy ta Pani z Wieliczki nie powinna była urodzić kolejnego dziecka? Po to chyba jest 500+.
bEJcrvcj
Kgcb
2 lata temu
Polska strefą wolną od mocherowej nienawiści ideologii KK..⛪😇✌
jur
2 lata temu
Szybko bo wybory za pasem a alkohol ma zdrożeć. Jutro już ciemniactwo zareaguje.
...
Następna strona