Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

500 plus. Większość rodziców chce wydać pieniądze na edukację

110
Podziel się:

Opiekunowie dzieci, którzy pobierają świadczenie 500 plus, traktują je jak inwestycję. Większość chce wydać te pieniądze na zajęcia pozalekcyjne swoich pociech.

Od początku lipca świadczenie wychowawcze zostało przyznane ponad 773 tys.
Od początku lipca świadczenie wychowawcze zostało przyznane ponad 773 tys. (East News, Lukasz Piecyk/REPORTER)

Zaledwie co piąta osoba, która wzięła udział w badaniu Santander Consumer Banku, zamierza przeznaczyć środki z rządowego świadczenia na bieżące potrzeby. Niemal połowa (42 proc.) przekaże 500 plus na zajęcia pozalekcyjne i dzieci i naukę języków obcych.

Co więcej, ponad 40 proc. ankietowanych złożyło już wniosek o 500 plus, a ponad połowa (53 proc.) ma to w planach. Dodano, że niespełna 3 proc. rodziców nie ma zamiaru korzystać z tego programu.

"W dalszej kolejności odpowiadano, że kwoty te zostaną przeznaczone na wakacje i podróże (22 proc.) oraz wycieczki szkolne lub tzw. zielone szkoły (niemal 18 proc.). Niecałe 15 proc. rodziców, otrzymane środki wyda na zajęcia sportowe dziecka, a 13 proc. na ubrania – czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. "Teraz niedziela, później sobota. Polska specjalizuje się w szokowaniu"

Badanie pokazuje, że rodzice niechętnie przeznaczają dofinansowanie z programu na rzeczy związane z rozrywką - zaledwie 4 proc. z nich za otrzymane w ramach programu pieniądze ma zamiar kupić komputer lub laptop, a zaledwie 0,5 proc. zabawki.

Bank podaje w oparciu wyniki badania, że najwięcej osób, które już złożyły wniosek, znajdziemy wśród mieszkańców średnich i dużych miast (odpowiednio 55 i 50 proc.). Z kolei największa liczba rodziców (66 proc.), którzy jeszcze nie złożyli wniosku, ale mają taki zamiar, to mieszkańcy wsi.

"Polacy, bez względu na liczbę dzieci, status majątkowy, czy miejsce zamieszkania, chętnie sięgają po wsparcie z rządowego programu, tym bardziej teraz, kiedy jego zakres został znacząco rozszerzony" – skomentowała zastępca dyrektora pionu kredytów konsumenckich SCB Agnieszka Kociemska.

W badaniu udział wzięła reprezentatywna grupa (próba n=1000) rodziców dzieci w wieku szkolnym (7-18 lat).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(110)
Rozsądny
3 lata temu
Akurat podali prawdę! Wzrosła sprzedaż używanych samochodów, wzrosły obroty biur podróży i wzrosła sprzedaż sprzętu gospodarstwa domowego. Wzrost usług w salonach tatuażu, kosmetycznych i sprzedaż kosmetyków. Po co robić bzdurne ankiety jak są dostępne dane gospodarcze.
kazia
3 lata temu
znajomym urodzilo sie dziecko wydali ta cala kase co dostali na motor i alkohol w koncu kto ich sprawdzi tak nie powinno byc
Ju-zfa
3 lata temu
Wystarczy w sobotę zobaczyć jak te patole wynoszą z biedronek zgrzewki browarów i torby win, a ty robolu i emerycie im to fundujesz.
500 plus dla ...
3 lata temu
Co za brednie większość wyda pieniądze na alkohol znam matki,k tóre tak robią co 15 w każdym miesiącu są pijane i imprezują po nie ma śladu.
Gość
3 lata temu
Zadeklarowanie czegokolwiek w anonimowej ankiecie nic nie kosztuje.
...
Następna strona