Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

500+. Wypłacono blisko 80 tysięcy świadczeń

14
Podziel się:

Od początku lipca świadczenie wychowawcze zostało przyznane ponad 773 tys. dzieci. Rodzice złożyli już ponad 2,1 mln wniosków. Wypłacono już blisko 80 tys. świadczeń.

Bożena Borys-Szopa , minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Bożena Borys-Szopa , minister rodziny, pracy i polityki społecznej (PAP, Leszek Szymański/PAP)
bELvcnyt

W ciągu zaledwie 11 dni działania programu "Rodzina 500+" w nowej rozszerzonej odsłonie świadczenie wychowawcze zostało przyznane ponad 773 tys. dzieciom. W tym czasie wypłacono już blisko 80 tys. świadczeń na kwotę niemal 40 mln zł – poinformowała Bożena Borys-Szopa, minister pracy, rodziny i polityki społecznej.

Przypomnijmy, że sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości działa w nowej formule od 1 lipca. Świadczenie przysługuje na każde dziecko w rodzinie – bez kryteriów dochodowych.

bELvcnyv

Minister zwróciła uwagę, że w tym roku rodzice wyjątkowo chętnie korzystają z elektronicznej drogi składania wniosków.

Zobacz także: Obejrzyj: Polska wydaje coraz więcej na programy socjalne. Co to oznacza dla gospodarki

- W ciągu zaledwie 2 tygodni złożonych zostało ponad 2,1 miliona wniosków o świadczenie z programu Rodzina 500 plus. Od samego początku zachęcaliśmy do korzystania z tej opcji – to dużo szybsza droga niż osobista wizyta w urzędzie.

bELvcnyB

Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie papierowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELvcnyW
KOMENTARZE
(14)
młodt tata
2 lata temu
500+ jest w Niemczech, Francji, Belgii, Danii, Austrii, Finlandii, Irlandii, Anglii, Szwecji .....można tak dalej, komu przeszkadza że jest w Polsce???
młodt tata
2 lata temu
Ja nie podrurzuję z żoną 2 lub 3 raz w roku na wczasy i urlop bo mamy małe dzieci. A jak ktoś chce zamiast wyjazdów 500+ to niech się stara i już.
młody tata
2 lata temu
500+ = 200 na mleko, 200 na pieluchy i zostaje 100 na ubrania, zabawki, lekarstwa jak dziecko zachoruje itd.Jak ktoś chce dostać do żaden problem nie postara się o dziecko a nie narzeka że on nie dostaje.
bELvcnyX
Patologia bo ...
2 lata temu
No tak. Najlepiej wyzywać ludzi od patologii. Ja i mąż pracujemy mamy jedno dziecko. Płacimy wysokie podatki, więc dlaczego niby mamy nie skorzystać z programu 500+.Czym jedynak różni się od drugiego czy trzeciego dziecka.
ola
2 lata temu
Duma rozpiera ale to tylko 3,8% lub jak z informacji wynika 0,8% złożonych wniosków. Nieudolność lub brak kasy i co tu się chwalić wstyd taka informacja