Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRJ
|

500+, trzynastka i czternastka tylko dla zaszczepionych. Nowy pomysł władz Wałbrzycha

567
Podziel się

Roman Szełemej szuka w ten sposób metody na hamujący program szczepień. Wcześniej ogłosił, że wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha, którzy pracują w tym mieście, muszą się zaszczepić.

500+, trzynastka i czternastka tylko dla zaszczepionych. Nowy pomysł władz Wałbrzycha
Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i lekarz chce zmobilizować mieszkańców miasta do szczepień. (EASTNEWS, Sebastian Bialy/REPORTER)
bEiojLTp

Wcześniejsza uchwała, którą przygotował wraz z radą miasta, o obowiązkowym szczepieniu dla wszystkich mieszkańców miasta, została unieważniona przez wojewodę dolnośląskiego.

Dlatego samorządowiec szuka innego sposobu do zmobilizowania wałbrzyszan do szczepienia przeciwko Covid-19.

- Po wakacjach grozi nam czwarta fala koronowirusa. Jeśli nie będziemy nie będziemy się szczepić, zakończy się tragedią - mówi Szełemej na łamach środowego "Faktu"

bEiojLTr
Zobacz także: Paszport covidowy. Gdzie będzie trzeba okazać?

Z tego właśnie powodu prezydent Wałbrzycha zastanawia się nad możliwościami uzależnienia wypłaty różnych świadczeń, od tego, czy ktoś jest zaszczepiony lub nie.

Jak prognozuje, w grę mogą wchodzić dodatkowe trzynastki i czternastki dla emerytów. Od zaszczepienia ma być również uzależniona wypłata flagowego świadczenia rządu - 500 +.

bEiojLTx

- To oczywiście ruch desperacki, ale być może potrzebny, skoro aż tyle osób nie zdecydowało się na zastrzyk - mówi w dzienniku samorządowiec.

Nie zgadza się z nim jednak wirusolog prof. Włodzimierz Gut. - To by tylko naraziło rządzących na procesy. A ludzi nie trzeba do szczepień zmuszać - mówi w "Fakcie.

W jego ocenie, skoro połowa z nas już przyjęła przynajmniej jedną dawkę, to wystarczający poziom, by szpitale uratować przed zapaścią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiojLTS
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(567)
CukierKawa
3 tyg. temu
Oto przykład jak rozdawać cudze pieniądze pod groźbą. Jak się nie zaszczepicie, to nie dam wam waszych pieniędzy. Strzał w kolano normalnie. Dłużej klasztora niż przeora.
Jaroma
3 tyg. temu
Wprowadzenie przymusu tego preparatu to wzięcie na siebie odpowiedzialności a więc w konsekwencji założenie sobie stryczka na szyję. Wprawdzie w Polsce jeszcze nie ma kary śmierci ale kiedy negatywne skutki i zgony przekroczą pewną granicę to może się to zmienić. Wtedy będzie szukanie winnych, zwłaszcza jeśli ucierpią dzieci. Czy Szełemej jest tego świadomy?
Gorszy sort
3 tyg. temu
To jest rodzaj wysublimowanej przemocy .Szantaże ,zastraszanie, wzbudzanie winy, poniżanie godności tych ,którzy sami chcą decydować o swoim zdrowiu i życiu. Niektórzy mają jednak zapędy dyktatorskie i myślą ,że inni ludzie do nich należą .Wydawałoby się ,że czasy niewolnictwa minęły. Ciekawe jest ,że ci co tak krzyczeli (w wojnie o aborcje) :" moje ciało , moje prawo" przy temacie przymusu szczepień milczą jak zaklęci . A gdzie ci co mieli koszulki :" gorszy sort" ?Tutaj gdzie mamy do czynienia z rasizmem ,segregacją na lepszych (zaszczepionych ) i gorszych (niezaszczepionych) siedzą cichą .Wychodzi ta hipokryzja !
bEiojLTT
hahaha
3 tyg. temu
A to ci wesoły romek.
Karolina
3 tyg. temu
Człowieku to jest zwykły szantaż.
...
Następna strona