Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

500+ w postaci bonu. Beata Szydło: "Nie idźmy tą drogą!"

1232
Podziel się

Rząd rozważa możliwość wypłacania również innych świadczeń na zasadach bonu turystycznego. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Pomysł jednak ostro skrytykowała Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.

Beta Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.
Beta Szydło, była premier, a obecnie europosłanka. (East News)
bEqSCfQl

"Program Rodzina 500 plus w postaci "bonów" to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia - napisała na Twitterze Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka. W ten sposób odniosła się do planów rządu, aby jak największą liczbę świadczeń realizować właśnie w postaci bonów. "Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - zaznaczyła.

Rząd jest jednak zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i poważnie bierze pod uwagę zmianę części świadczeń na bony w tym również 500+. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - argumentowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

bEqSCfQn

Szefowa resortu rozwoju wyjaśniała, że właśnie dzięki elektronicznej formie bonu rząd ma pewność, iż pieniądze zostaną wydane na usługi turystyczne i wypoczynek dzieci, a "nie na łatanie dziur w budżecie domowym".

Zobacz także: 500+ też w formie bonu. Emilewicz: tą drogą chcemy iść

Również prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w programie money.pl przyznała, że pandemia wymusiła pewne zmiany w programach. Większość spraw ma być załatwiane właśnie internetowo. - To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez COVID19. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

bEqSCfQt

- Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez internet - dodała Uścińska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqSCfQO
KOMENTARZE
(1232)
wkurzony
10 miesięcy temu
Niech ta pani już zamilknie wszędzie się pcha i wypowiada niech płaci ze swojej kieszeni
syc
10 miesięcy temu
Będzie jak za komuny, kartki dostaniemy i jeszcze niech sklepy otworzą tylko dla rodziców by kolejki powrócili
syc
10 miesięcy temu
Będzie jak za komuny, kartki dostaniemy i jeszcze niech sklepy otworzą tylko dla rodziców by kolejki powrócili
bEqSCfQP
PSIE SABO
10 miesięcy temu
Nie idź tą drogą... gdzie to było ??
Brocha
10 miesięcy temu
Brocha NIE idźmy tą drogą ale bierzmy wszystko co się należy!!!
...
Następna strona