Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

500+ w postaci bonu. Beata Szydło: "Nie idźmy tą drogą!"

1232
Podziel się:

Rząd rozważa możliwość wypłacania również innych świadczeń na zasadach bonu turystycznego. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Pomysł jednak ostro skrytykowała Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.

Beta Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.
Beta Szydło, była premier, a obecnie europosłanka. (East News)

"Program Rodzina 500 plus w postaci "bonów" to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia - napisała na Twitterze Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka. W ten sposób odniosła się do planów rządu, aby jak największą liczbę świadczeń realizować właśnie w postaci bonów. "Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - zaznaczyła.

Rząd jest jednak zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i poważnie bierze pod uwagę zmianę części świadczeń na bony w tym również 500+. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - argumentowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

Szefowa resortu rozwoju wyjaśniała, że właśnie dzięki elektronicznej formie bonu rząd ma pewność, iż pieniądze zostaną wydane na usługi turystyczne i wypoczynek dzieci, a "nie na łatanie dziur w budżecie domowym".

Zobacz także: 500+ też w formie bonu. Emilewicz: tą drogą chcemy iść

Również prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w programie money.pl przyznała, że pandemia wymusiła pewne zmiany w programach. Większość spraw ma być załatwiane właśnie internetowo. - To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez COVID19. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez internet - dodała Uścińska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1232)
wkurzony
4 lata temu
Niech ta pani już zamilknie wszędzie się pcha i wypowiada niech płaci ze swojej kieszeni
syc
4 lata temu
Będzie jak za komuny, kartki dostaniemy i jeszcze niech sklepy otworzą tylko dla rodziców by kolejki powrócili
syc
4 lata temu
Będzie jak za komuny, kartki dostaniemy i jeszcze niech sklepy otworzą tylko dla rodziców by kolejki powrócili
PSIE SABO
4 lata temu
Nie idź tą drogą... gdzie to było ??
Brocha
4 lata temu
Brocha NIE idźmy tą drogą ale bierzmy wszystko co się należy!!!
...
Następna strona