Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

500+ w postaci bonu. Beata Szydło: "Nie idźmy tą drogą!"

Rząd rozważa możliwość wypłacania również innych świadczeń na zasadach bonu turystycznego. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy". Pomysł jednak ostro skrytykowała Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Beta Szydło, była premier, a obecnie europosłanka.

"Program Rodzina 500 plus w postaci "bonów" to pomysł bardzo zły i pozbawiony uzasadnienia - napisała na Twitterze Beata Szydło, była premier, a obecnie europosłanka. W ten sposób odniosła się do planów rządu, aby jak największą liczbę świadczeń realizować właśnie w postaci bonów. "Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - zaznaczyła.

Rząd jest jednak zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i poważnie bierze pod uwagę zmianę części świadczeń na bony w tym również 500+. - Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca - argumentowała wicepremier Jadwiga Emilewicz w programie "Money. To się liczy".

Szefowa resortu rozwoju wyjaśniała, że właśnie dzięki elektronicznej formie bonu rząd ma pewność, iż pieniądze zostaną wydane na usługi turystyczne i wypoczynek dzieci, a "nie na łatanie dziur w budżecie domowym".

500+ też w formie bonu. Emilewicz: tą drogą chcemy iść

Również prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w programie money.pl przyznała, że pandemia wymusiła pewne zmiany w programach. Większość spraw ma być załatwiane właśnie internetowo. - To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez COVID19. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

- Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez internet - dodała Uścińska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2020

NnnI bardzo dobrze. Tak powinno być. Skończyła by się patologia z utrzymywaniem „madek” za 500+. Do pracy! Dość leżenia 😤

03-08-2020

EdDlaczego nie przed wyborami ? tylko teraz pada taki pomysł ?

03-08-2020

lalalA kto Ona?

Rozwiń komentarze (1227)