Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

60,5 miliarda złotych rozdane. Z tarczy PFR skorzystało ponad 345 tysięcy firm

3
Podziel się:

- Ponad 345 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw skorzystało z Tarczy Finansowej PFR na łączną kwotę ponad 60,5 mld zł - poinformował prezes Funduszu Paweł Borys. Dodał, że wsparte firmy zatrudniają 3,1 miliona osób.

Tarcza została wdrożona we właściwej skali i zakresie - mówi Paweł Borys
Tarcza została wdrożona we właściwej skali i zakresie - mówi Paweł Borys (Materiały prasowe)
bECLayoR

Borys przypomniał, że w zeszły piątek zakończył się nabór wniosków w ramach Tarczy Finansowej PFR dla sektora MŚP. Ten program działał więc od maja do końca lipca. Borys dodał, że z Tarczy skorzystało ponad 345 tys. mikro, małych i średnich firm. Ta liczba jest nieco mniejsza od zakładanej. PFR szacował, że może pomóc 350 tysiącom firm.

Zdaniem Pawła Borysa Tarcza Finansowa była wdrożona na czas i we właściwej skali, by skutecznie przeciwdziałać skutkom kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa w polskiej gospodarce w drugim kwartale 2020 roku.

- Jest to program rządowy wdrażany w ramach szerokiej tarczy antykryzysowej, program o bardzo dużej wartości - rząd przeznaczył na to aż 75 mld zł. Po trzech miesiącach od jego wdrożenia można powiedzieć, że zrealizowaliśmy wszystkie główne cele. To znaczy umożliwiliśmy mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, których przychody spadły o co najmniej 25 proc., dostęp do subwencji finansowych, które ustabilizowały ich sytuację płynnościową w tym najtrudniejszym momencie" - powiedział Borys, cytowany przez "PB" za PAP.

bECLayoT

Zbierane są jeszcze wnioski z ramach Tarczy dla dużych firm. Złożyło je już 170 dużych przedsiębiorstw.

- Nie jest to tak szybki proces jak w przypadku Tarczy Finansowej na małych i średnich firm, ponieważ musimy przeanalizować i przepracować drobiazgowo każdy wniosek na tak duże kwoty" - powiedział szef PFR Paweł Borys, cytowany przez portal wnp.pl za PAP.

bECLayoZ

Z programu wsparcia PFR mogą skorzystać firmy zatrudniające powyżej 249 osób, lub takie, których obrót przekracza 50 mln, a suma bilansowa 43 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bECLaypu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
tumi
rok temu
panie ministrze , pan kłamie ! wnioski być może zostały złożone ale nie zrealizowane w całości...ja na przykład od kwietnia dostałem zaledwie za jeden miesiąc postojowego i na resztę czekam kolejne miesiące bo...system w ZUS-ie się zawiesił...
tylko pytam
rok temu
Ja słyszałem że Unia dała 7 mld euro na tarczę czy to ta kasa. Ja tylko słyszę że to Kaczyński i Duda dają pieniądze.
Fff
rok temu
Od PIS u nic nie biorę, pozniej zrobia mi kryminal za to ze kropke w oświadczeniu postawilem tam gdzie nie trzeba.
bECLaypv