Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

60,5 miliarda złotych rozdane. Z tarczy PFR skorzystało ponad 345 tysięcy firm

- Ponad 345 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw skorzystało z Tarczy Finansowej PFR na łączną kwotę ponad 60,5 mld zł - poinformował prezes Funduszu Paweł Borys. Dodał, że wsparte firmy zatrudniają 3,1 miliona osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Tarcza została wdrożona we właściwej skali i zakresie - mówi Paweł Borys

Borys przypomniał, że w zeszły piątek zakończył się nabór wniosków w ramach Tarczy Finansowej PFR dla sektora MŚP. Ten program działał więc od maja do końca lipca. Borys dodał, że z Tarczy skorzystało ponad 345 tys. mikro, małych i średnich firm. Ta liczba jest nieco mniejsza od zakładanej. PFR szacował, że może pomóc 350 tysiącom firm.

Zdaniem Pawła Borysa Tarcza Finansowa była wdrożona na czas i we właściwej skali, by skutecznie przeciwdziałać skutkom kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa w polskiej gospodarce w drugim kwartale 2020 roku.

- Jest to program rządowy wdrażany w ramach szerokiej tarczy antykryzysowej, program o bardzo dużej wartości - rząd przeznaczył na to aż 75 mld zł. Po trzech miesiącach od jego wdrożenia można powiedzieć, że zrealizowaliśmy wszystkie główne cele. To znaczy umożliwiliśmy mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, których przychody spadły o co najmniej 25 proc., dostęp do subwencji finansowych, które ustabilizowały ich sytuację płynnościową w tym najtrudniejszym momencie" - powiedział Borys, cytowany przez "PB" za PAP.

Z Polskiego Funduszu Rozwoju wypłacono niemal 60 mld zł w ramach pomocy dla firm, które ucierpiały w pandemii.
Tarcza finansowa. PFR ma czarną listę firm, którym odmawia wsparcia

Zbierane są jeszcze wnioski z ramach Tarczy dla dużych firm. Złożyło je już 170 dużych przedsiębiorstw.

- Nie jest to tak szybki proces jak w przypadku Tarczy Finansowej na małych i średnich firm, ponieważ musimy przeanalizować i przepracować drobiazgowo każdy wniosek na tak duże kwoty" - powiedział szef PFR Paweł Borys, cytowany przez portal wnp.pl za PAP.

Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.
Tarcza finansowa dla dużych firm. Złożono 170 wniosków

Z programu wsparcia PFR mogą skorzystać firmy zatrudniające powyżej 249 osób, lub takie, których obrót przekracza 50 mln, a suma bilansowa 43 mln euro.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-08-2020

FffOd PIS u nic nie biorę, pozniej zrobia mi kryminal za to ze kropke w oświadczeniu postawilem tam gdzie nie trzeba.

03-08-2020

tumipanie ministrze , pan kłamie ! wnioski być może zostały złożone ale nie zrealizowane w całości...ja na przykład od kwietnia dostałem zaledwie za jeden … Czytaj całość

03-08-2020

tylko pytamJa słyszałem że Unia dała 7 mld euro na tarczę czy to ta kasa. Ja tylko słyszę że to Kaczyński i Duda dają pieniądze.

Rozwiń komentarze (3)