Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pfr
02.08.2020 12:44

Tarcza finansowa dla dużych firm. Złożono 170 wniosków

Już 170 dużych przedsiębiorstw złożyło wnioski o wsparcie w ramach tarczy finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

Spośród firm, które złożyły wnioski, najwięcej należy do sektora prywatnego.

"Nie jest to tak szybki proces jak w przypadku Tarczy Finansowej na małych i średnich firm, ponieważ musimy przeanalizować i przepracować drobiazgowo każdy wniosek na tak duże kwoty" - powiedział szef PFR Paweł Borys, cytowany przez portal wnp.pl za PAP.

Z programu wsparcia PFR mogą skorzystać firmy zatrudniające powyżej 249 osób, lub takie, których obrót przekracza 50 mln, a suma bilansowa 43 mln euro.

Oglądaj też: Bon turystyczny. Słabe zainteresowanie przedsiębiorców

Program dla dużych firm składa się z trzech części:

- pożyczki płynnościowe PFR dla dużych firm (łączna kwota: 10 mld zł; finansowanie celem zabezpieczenia płynności przedsiębiorstw w postaci pożyczek na okres do 4 lat w wysokości do 1 mld zł)

- pożyczki preferencyjne PFR dla dużych firm (łączna kwota: 7,5 mld zł; finansowanie celem zabezpieczenia płynności w połączeniu z rekompensatą bezpośrednich strat na skutek restrykcji sanitarnych w związku z COVID-19: do 750 mln zł na okres do 4 lat)

- finansowanie kapitałowe PFR dla dużych firm (łączna kwota: 7,5 mld zł; finansowanie o charakterze kapitałowym celem obniżenia zadłużenia firmy do poziomu sprzed COVID-19 lub na inwestycje: kapitał lub obligacje zamienne, do 1 mld zł), podał PFR.

31 lipca zakończyło się przyjmowanie wniosków o wsparcie dla firm małych i średnich. Skorzystało z niego ponad 334 tys. firm.

W programie "Money. To się liczy" szef PFR Paweł Borys zapowiedział, że w przyszłości firmy, które dostały wsparcie, zostaną skontrolowane.

- Musimy zweryfikować czy pieniądze publiczne trafiły do firm, które tej pomocy potrzebowały - powiedział prezes Polskiej Fundacji Rozwoju w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pfr, Tarcza finansowa PFR, koronawirus kryzys, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-08-2020

maxszkoda że firmy które dostały wsparcie nie dzielą się nim z pracownikami, tylko kłamią bezczelnie że nic nie dostały. Powinno być jawne kto ile … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)