Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Abonament RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera

459
Podziel się:

Właściciel mieszkania powinien, ale nie ma obowiązku, wpuścić przedstawiciela poczty do domu (nawet gdy ten się wylegitymuje i przedstawi mu cel wizyty). Tym samym pracownik Poczty Polskiej ma za zadanie sporządzenie specjalnego protokołu i może pojawić się pod drzwiami po raz kolejny w późniejszym terminie.

Kontrole abonamentu RTV. Właściciel mieszkania powinien, ale nie ma obowiązku, wpuścić przedstawiciela poczty do domu
Kontrole abonamentu RTV. Właściciel mieszkania powinien, ale nie ma obowiązku, wpuścić przedstawiciela poczty do domu (Fotolia)

Kontrole abonamentu RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera.

Właściciel mieszkania powinien, ale nie ma obowiązku, wpuścić przedstawiciela poczty do domu, niezależnie od tego, czy ten wylegitymuje się jako uprawniony do kontroli pracownik. Jeżeli pracownik jednak ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej.

Zobacz także: Obejrzyj: Abonament zostaje. Premier dementuje zapewnienia swojego ministra

Wszyscy przyłapani muszą zapłacić 681 zł kary. A to przecież zdecydowanie mniej niż maksymalny wymiar kary za niezapłacony abonament.

Kontrole abonamentu RTV. Nie masz obowiązku wpuszczenia kontrolera

Kontrolerzy nie mają jednocześnie możliwości działania podstępem, np. przedstawiając się jako listonosze czy handlowcy, oferujący telewizję kablową, by w ten sposób dostać się do mieszkania. Tego rodzaju praktyki są objęte sankcjami karnymi.

Jak wynika z szacunków money.pl, od stycznia do sierpnia Poczta Polska i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji mogły złapać już ponad 9,5 tys. osób, które nie zarejestrowały telewizora i nie płacą abonamentu. Łączna wysokość kar to 6,5 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(459)
keram
2 lata temu
Do wszystkiego się pchają, a później płacz i lament za pieniędzmi. Moja umowa zawarta jest z Pocztą Polską.
Pioter
2 lata temu
Nie mam telewizora ani radia od parunastu lat, ale kontrolera nie wpuszczę na pewno do domu. Dla zasady. Nie będzie mi się jakiś urzędniczyna pałętał po domu, bo poczta ma takie widzimisię.
Bbba
3 lata temu
Masakryczny artykuł. Nic się nie da zrozumieć.
TVP to partyj...
3 lata temu
Jaki abonament to jaskrawy przykład tzw. ukrytego podatku. Mało że życie w Polsce takie drogie, to jeszcze to skur....., złodziejskie państwo okrada na każdym kroku, w dodatku za "propagandowego bubla z reklamami". Jaka to publiczna telewizja, polityczna, tak więc partie powinny to utrzymywać, albo zupełnie wyciąć z TVP politykę i reklamy których sobie nie życzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
historyk
3 lata temu
Goebbels nie kazal placic Niemcom za swoja podla propagande.
...
Następna strona