Notowania

Afera Amber Gold. Wypłaty odszkodowań mogą ruszyć w połowie tego roku

Zaczyna się licytacja ostatniego pakietu wierzytelności firmy Amber Gold, którego wartość szacuje się na 849 tys. zł. Zwrot pieniędzy poszkodowanym może się zacząć już za kilka miesięcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Poszkodowani w aferze Amber Gold mogliby odzyskać część swoich środków już w pierwszym półroczu 2020. (Fot: wojciech olszanka)

- Informację o wycenionym na 849 tysięcy złotych ostatnim pakiecie wierzytelności rozesłałem do ponad 90 firm z branży windykacyjnej. Teraz oczekuję na ich oferty - relacjonuje "Dziennikowi Bałtyckiemu" Józef Dębiński, syndyk masy upadłościowej Amber Gold.

Dodaje, że jest to ostatni element majątku pozostały po firmie. Jak dotąd syndykowi udało się odzyskać ok. 66 mln zł z 658 mln zł, na które czeka ok. 19 tysięcy poszkodowanych osób.

Jak podaje dziennik, teoretyczny "błyskawiczny" scenariusz to znalezienie kupca maksymalnie w 2 tygodnie, sprzedaż wierzytelności, przesłanie planu podziału pieniędzy do sędziego komisarza, brak zarzutów wobec planu i wypłaty pieniędzy za kilka miesięcy - nawet w połowie 2020 roku.

Obejrzyj: Wyrok za Amber Gold. "Niestety nadal chciwość czasami wygrywa"

Oprócz 19 tysięcy ofiar czekających na pieniądze od syndyka, kolejne 1,5 tysiąca nie złożyło pozwów i nie zgłosiło się do niego.

Według nieprawomocnego orzeczenia sądu Marcin i Katarzyna P. - małżeństwo twórców spółki - powinno zapłacić poszkodowanym ok. 32,6 mln zł odszkodowania.

Oboje usłyszeli wyroki odpowiednio 15 i 12,5 roku więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: odszkodowania, wiadomości, gospodarka, Amber Gold, marcin plichta
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-01-2020

OSZUKANY ZA CZASÓW POjuż niedługo po wygranych wyborach KO będzie można znów okradać Polaków PO-d parasolem kasty rządzącej

26-01-2020

LukOni powinni siedzieć po 25 lat bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

26-01-2020

MmTrzeba być naiwnym by wierzyć w takie stopy zwrotu. Zaryzykowali i stracili z chytrości.

Rozwiń komentarze (14)