Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera Banasia. Skarbówka prześwietla prezesa NIK

298
Podziel się

Wynajem kamienicy przez Mariana Banasia jest pod okiem skarbówki - wynika z nieoficjalnych informacji. Chodzi o zaniżoną kwotę, za którą szef NIK wynajmował nieruchomość.

Po CBA, niejasności związane z majątkiem Mariana Banasia skontroluje skarbówka.
Po CBA, niejasności związane z majątkiem Mariana Banasia skontroluje skarbówka. (PAP, Radek Pietruszka)
bDAPgGwl

Jerzy Kwieciński, szef resortu inwestycji, rozwoju i finansów powiedział dziennikarzowi RMF24, że skarbówka kontroluje finanse prezesa NIK Mariana Banasia. - Te służby robią wszystko, co do nich należy - miał powiedzieć zapewniając jednocześnie, że szczególnie osoby z obozu politycznego PiS, są bardziej szczegółowo prześwietlane, niż zwykły Kowalski.

Informacje te RMF24 nieoficjalnym kanałem potwierdził w służbach skarbowych. Jak się dowiedział, fiskus sprawdza głównie zasady i przyczyny, dla których Marian Banaś wynajmował swoją kamienicę poniżej cen rynkowych i czy nie miało to na celu uniknięcia płacenia wyższych podatków.

bDAPgGwn

Kamienicę w Krakowie, na temat której toczy się ogólnopolska debata, szef NIK Banaś miał otrzymać od znajomego byłego żołnierza AK w 2000 roku. Należąca do syna Mariana Banasia spółka urządziła w kamienicy hotel. Według ustaleń TVN24, od 2014 roku działa tam pensjonat na godziny, którego prowadzeniem zajmował się Dawid O., najemca. Hotel został zamknięty wkrótce po publikacji tych informacji.

Zobacz także: Oglądaj: Afera wokół szefa NIK Mariana Banasia. Leszek Miller i Piotr Zgorzelski komentują

Wątpliwości dotyczące tej nieruchomości wiązały się również z oświadczeniami majątkowymi prezesa NIK. Będąc wcześniej ministrem finansów Banaś wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje – informował w jednym z wydań magazyn "Superwizjer".

bDAPgGwt
Zobacz także: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Sprawą zajęła się CBA a Banaś tuż przed wyborami wziął bezpłatny urlop. Teraz wrócił do pracy. W środę zakończyła się trwająca od kwietnia kontrola CBA, agenci prześwietlali oświadczenia majątkowe Banasia. Według nieoficjalnych informacji, wyniki nie są dla szefa NIK korzystne.

bDAPgGwu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAPgGwO
KOMENTARZE
(298)
@@@@2019
rok temu
a może by tak niejaki JAKI sprawdził historię zmian właścicieli kamienicy ?
pytania do po...
rok temu
O sprawie poinformowali dziennikarze TVN, ale i sam zainteresowany udzielił wywiadu w telewizji pis, oświadczając, że obniżył opłaty po, by móc później kamienicę sprzedać drożej, ale już bez podatków . Nie wiem, czy robił to świadomie, czy nie, ale ujawnił, że nie płacił należnych podatków państwu(proporcjonalnych do dochodów), bo chciał oszukać państwo . Fachowcy wyliczyli, że należny podatek był płacony od 60 tys. a powinien być od miliona złotych rocznie . Działalność hoteliku na godziny, była poza opodatkowaniem, bez kasy i paragonów . Człowiek, który dla wielu, jeszcze tydzień temu, był "kryształowo uczciwy", okazał się oszustem podatkowym . Teraz śmieje się z tych, którzy wybrali go na nieusuwalne stanowisko i pokazał prezesowi środkowy palec . Wstyd dla jego pochlebców, ale też dla państwa, które na najważniejszym urzędzie kontrolnym posadziło oszusta podatkowego . Zastanawiające, skąd średnio zarabiający urzędnik uzbierał kasę na zakup wielu nieruchomości . Gdzie były służby i kontrola skarbowa ?
Marta
rok temu
To jest twarz PIS u - krętactwo i klamstwo
bDAPgGwP
Tadek
rok temu
Polacy nic się nie stało. Prezes przykrył aferę KNF, budowę wieży na Srebrnej , państwowy hejt w ministerstwie sprawiedliwości i inne afery Pisowskiej Partii Rządzącej to rozmydli i aferę Banasia
Dex
rok temu
No i Banas pokazał JK gest Kozakiewicza. A taki był kryształowy, że przed wyborami gotowi byli za niego głowę dać.....no to chyba już na Nowogrodzkiej JK szafot z deseczek zbija.
...
Następna strona