Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

NIK wystosował komunikat w sprawie "dymisji" Mariana Banasia

5
Podziel się

Informację dot. rezygnacji Banasia z funkcji prezesa Izby podawali we wtorek posłowie PO-KO Sławomir Nitras i Borys Budka oraz niektóre media. Nitras w tej sprawie skierował pytanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek podczas wtorkowego posiedzenia izby. W sprawie zabrała głos Najwyższa Izba Kontroli.

NIK wystosował komunikat w sprawie "dymisji" Mariana Banasia
NIK wystosował komunikat w sprawie "dymisji" Mariana Banasia (PAP, Radek Pietruszka)
bDJAcket

NIK wystosował komunikat w sprawie "dymisji" Mariana Banasia

Doniesienia w związku z rzekomą rezygnacją Banasia zdementowano w komunikacie opublikowanym w środę na stronie NIK. - W związku z doniesieniami medialnymi, jakoby prezes NIK Marian Banaś złożył rezygnację z pełnionej funkcji, przekazujemy, że informacja ta jest nieprawdziwa – podano.

Dzień wcześniej marszałek Sejmu Elżbieta Witek podkreśliła wyraźnie, że "żadna dymisja do niej nie wpłynęła".

bDJAckev
Zobacz także: Oglądaj: Afera wokół szefa NIK Mariana Banasia. Leszek Miller i Piotr Zgorzelski komentują

Pogłoski o rezygnacji Banasia przekazane zostały przez posła KO-PO Sławomira Nitrasa, powołującego się na "wiarygodne źródła", które już wcześniej poinformowały go m.in. o aferze związanej z "lotami marszałka Kuchcińskiego".

NIK wystosował komunikat w sprawie "dymisji" Mariana Banasia

Niedługo po wyborze Banasia "Superwizjer" TVN poinformował o wątpliwościach dotyczących kamienicy, która do niedawna należała do Banasia. Prezes NIK będąc wcześniej ministrem finansów, wpisał do oświadczenia majątkowego: dwa domy, grunty rolne oraz kamienicę. Kamienicę oraz dwa mniejsze mieszkania wynajmuje – informował w jednym z wydań magazyn "Superwizjer".

bDJAckeB

Kamienicę w Krakowie, na temat której toczy się ogólnopolska debata, szef NIK Banaś miał otrzymać od znajomego byłego żołnierza AK w 2000 roku. Należąca do syna Mariana Banasia spółka urządziła w kamienicy hotel. Według ustaleń TVN24, od 2014 roku działa tam pensjonat na godziny, którego prowadzeniem zajmował się Dawid O., najemca. Pensjonat został zamknięty wkrótce po publikacji tych informacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

bDJAckeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Polisz Dzouk ...
rok temu
Sutener na czele NAJWYZSZEJ Izby Kontroli . A pozniej pretensje , ze za granica opowiadaja kawaly o Polakach !!!!
Zyszek-Ciecha...
rok temu
Sprawa Banasia to sprawa symboliczna, acz znamienna. Można tu byłoby przytoczyć do kompletu sprawę Kuchcińskiego (też "drobna", jak słynna ongiś sprawa zegarka). Są i bardzo poważne - jak sprawa KNF-u, SKOKU czy Srebrnej. Sprawy te są wyznacznikami morale władzy. Każdy ma jakieś morale. Jednym się to podoba drugim nie. Ważne jest to, że POŁOWA wyborców popiera takie morale i wiąże nadzieje właśnie z władzą o takim morale. I my musimy to uszanować, mamy wszak demokrację. Ci, którzy stawiali na takich ludzi niechaj teraz nie psioczą. Mają to czego chcieli. Ja ubolewam nie nad ludźmi władzy, tyko nad tymi, którzy ją wybrali. Gorzej, że solidarnie muszę za to - pod przymusem - płacić.
Polak
rok temu
Dlaczego piszecie, że sutener jest na czele NIK? To vina Kaczyńskiego!
bDJAckeX
kot
rok temu
a tych dwoch panow ktorzy powielaja informacje nie sprawdzone i oglaszaja je publicznie oszukujac w ten sposob narod polski tez powinni poniesc konsekwencje
Karol
rok temu
Komentarz zwala z nóg.Papuga broni Banasia.