Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Afera KNF. Marek Chrzanowski nie wpłacił kaucji, ale nadal przebywa na wolności

216
Podziel się

Były prezes Komisji Nadzoru Finansowego wciąż nie zapłacił 250 tys. zł poręczenia majątkowego - informuje "Rzeczpospolita". Prokuratura od kilku tygodni rozpatruje zażalenie obrońców Marka Chrzanowskiego.

Marek Chrzanowski nie wpłacił kaucji, prokuratura nadal analizuje zażalenie jego obrońców.
Marek Chrzanowski nie wpłacił kaucji, prokuratura nadal analizuje zażalenie jego obrońców. (East News)
bDHHfQtN

Marek Chrzanowski opuścił areszt pod koniec stycznia, po dwóch miesiącach za kratami. Jeszcze w listopadzie prokuratura postawiła mu zarzut przekroczenia uprawnień, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Chrzanowski został wypuszczony na wolność, ale prokuratura nałożyła na niego ćwierć miliona złotych poręczenia majątkowego. Objęty jest też policyjnym dozorem i zakazem kontaktowania się ze świadkami w sprawie.

Były szef KNF do dzisiaj nie wpłacił jednak kaucji. Jego obrońcy jeszcze w lutym złożyli zażalenie na nałożenie na niego poręczenia majątkowego. Jak przekonują, zastosowanie takiego środka zapobiegawczego nie jest konieczne.

bDHHfQtP
Zobacz także: Obejrzyj: skrupulatne kontrole w NBP i KNF

Jak pisze "Rzeczpospolita", prokuratura cały czas analizuje zasadność zażalenia, a Marek Chrzanowski wciąż przebywa na wolności.

Chrzanowski został aresztowany 27 listopada, po wybuchu afery KNF. Były przewodniczący Komisji miał proponować Leszkowi Czarneckiemu wręczenie korzyści majątkowej w zamian za pomoc w restrukturyzacji jego banków.

bDHHfQtV

Sąd na przełomie listopada i grudnia zadecydował, że Chrzanowski trafi do aresztu na 2 miesiące. Prokuratura chciała, by ten środek zapobiegawczy przedłużyć.

Ten wniosek już wtedy nie spodobał się obrońcom byłego szefa KNF. Wnioskowali o uchylenie aresztu, argumentując to wątpliwościami dotyczącymi postawionych zarzutów. Kwestionowali również, że w ogóle doszło do złożenia propozycji, którą można byłoby traktować jako korupcyjną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHHfQuq
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(216)
czarny
2 lata temu
Można !! A no można !! Wszyscy równi dla prawa i oczywiście pisowcy równiejsi. Z tego co mi się wydaję to jak nie ma kasy na kaucje to się nie wypuszcza !!! Śmiechu warte bandzior chodzi i mataczy
ADAM
2 lata temu
Ma haki na PiS. Proste.
hi hi hi
2 lata temu
dziki pisi kraj
bDHHfQur
shrek
2 lata temu
Dobra uczciwa nietykalna zmiana.............kulawego
złodzieje pis...
2 lata temu
Pisowiec więc nie będzie płacil.
...
Następna strona