Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Mariana Banasia. Prezes NIK pojawił się w Sejmie

Prezes NIK Marian Banaś pojawił się we wtorek 12 listopada na sali sejmowej. Od dłuższego czasu unikał publicznych wystąpień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marian Banaś pojawił się we wtorek 12 listopada na sali sejmowej. (Fot: Radek Pietruszka)

Prezes NIK Marian Banaś pojawił się na sali sejmowej. W południe odbywa się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji.

Po wybuchu afery związanej z krakowską kamienicą Mariana Banasia, prezes NIK unikał pojawiania się publicznie. Poza udzieleniem wywiadu TVP oraz oficjalnymi oświadczeniami stronił od mediów. Na czas kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA wziął bezpłatny urlop. Po zakończeniu kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA wrócił do pracy. Jak poinformował prezes NIK, będzie "bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli".

(PAP)
(Fot: Radek Pietruszka)
Kłopoty Mariana Banasia. Prokuratura od przestępstw skarbowych zajmie się jego sprawą
Afera Mariana Banasia. Sprawę zbada wyspecjalizowana prokuratura

Teraz Prokuratura Regionalna w Białymstoku prześwietlić ma sprawę wynajmu kamienicy po zaniżonych stawkach przez szefa NIK. Istnieją bowiem podejrzenia, że człowiek odpowiedzialny za uszczelnienie systemu podatkowego sam uciekał przed płaceniem podatków.

Nie jest również pewne, czy po uzyskaniu dostępu do najważniejszych tajemnic państwowych Marian Banaś został dokładnie sprawdzony.

Obejrzyj: Gowin o Banasiu. "Moja wiara jest coraz mniejsza"

Czy służby nie wykryły, komu Marian Banaś wynajmuje kamienicę?
Afera Banasia. Wątpliwości dotyczące działania służb specjalnych

Chodzi o słynną już kamienicę Banasia w Krakowie przy ul. Krasickiego 24. Jak ujawnił "Superwizjer" TVN, działał tam hotel na godziny. Marian Banaś od 2014 r. wynajmował kamienicę po cenach odbiegających od rynkowych. Już po ujawnieniu sprawy szef NIK przyznał w TVP, że pobierał niższą stawkę, bo najemca zadeklarował, że kiedyś nieruchomość odkupi i wtedy wyrównają rachunki. Jednak ostatecznie sprzedał kamienicę spółce z Nowego Sącza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

😔Banaś , Macier, gdzie ja żyję ?!Czy Sejm to już polska wersja Latającego Cyrku Monthy Python'a ?!🤔

12-11-2019

TWOJNICKINICKA to jeszcze Banaś nie siedź? Przecież gdyby ktoś z opozycji taki numer wywinął, to byłby już wyrok. Prezes każdego zagryzie, kto mu nie sprzyja!

12-11-2019

sedesNajlepsi z Pis-,u do TK i NIK brawo już teraz znamy pełną wersję waszej organizacji...........

Rozwiń komentarze (237)