Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera Banasia. Wątpliwości dotyczące działania służb specjalnych

Nie jest pewne, czy po uzyskaniu dostępu do najważniejszych tajemnic państwowych Marian Banaś został dokładnie sprawdzony. Służby powinny jednak prześwietlić polityka - szczególnie że szefem wewnętrznej policji KAS był członek ABW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Czy służby nie wykryły, komu Marian Banaś wynajmuje kamienicę? (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Pytania o niejasności w działaniu służb specjalnych stawia dzisiejsza "Dziennik Gazeta Prawna". Dziennik zastanawia się, jak mogły one dopuścić do kontaktów urzędnika wysokiego szczebla, jakim jest Marian Banaś, z półświatkiem przestępczym. Dziennikarze mają również wątpliwości co do działań służb w sprawie mafii VAT-owskiej rosnącej pod bokiem Ministerstwa Finansów.

"Dziennik Gazeta Prawna" informuje, że część wysoko postawionych stanowisk w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli agenci z ABW. Powołuje się na przykład m.in. Piotra Dziedzica, obecnego wiceszefa KAS, który jest odpowiedzialny za walkę z przestępczością ekonomiczną.

Natomiast w Biurze Inspekcji Wewnętrznej (BIW) od 9 marca 2017 roku zastępcą dyrektora był Krzysztof Krełowski oddelegowany na to stanowisko z ABW. Zadaniami Biura są m.in. rozpoznawanie, wykrywanie i zwalczanie przestępstw w KAS dot. korupcji, przekraczania uprawnień czy niedopełniania obowiązków.

Zobacz także: 60 tys. zł zarabia prezes spółdzielni mieszkaniowej. Wiceminister: To patologia

Dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" wysłali zapytania do ABW dotyczące Krełowskiego. Chcieli się dowiedzieć, na jakim stanowisku był zatrudniony w agencji, a także czy zajmował się nadzorem lub wydawaniem urzędnikom dostępu do najważniejszych tajemnic państwowych.

Kłopoty Mariana Banasia. Prokuratura od przestępstw skarbowych zajmie się jego sprawą
Afera Mariana Banasia. Sprawę zbada wyspecjalizowana prokuratura

Na pytania nie uzyskali odpowiedzi. Ustalili natomiast, że Krełowski jest zatrudniony na umowę zlecenie w biurze prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego. Wykonuje tam usługi prawnicze.

Dziennik wskazuje, że w trakcie działalności Krzysztofa B. w MF pracował tam również wspomniany wcześniej Dziedzic. B. był zastępcą dyrektora departamentu kontroli celnej, podatkowej i kontroli gier, natomiast Dziedzic kierował tym departamentem.

Afera Mariana Banasia. Szef NIK znowu ma kłopoty, tym razem chodzi o mieszkanie w stolicy
Afera Banasia. Szef NIK kupił mieszkanie w Warszawie, mieszkał w służbowym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-11-2019

JanuszSłużby zostały przejęte przez PiS dzielską mafię, a na ich czele stoją przestępcy tak jak na czele NIK.

12-11-2019

Polisz Ekonomist end PatrjotSutener prezesem NIK !!! Swiat sie smieje , bo pimp kontrolujacy narod to jak lis pilnujacy kornika !!!

12-11-2019

RZAD NIERZĄDW areszcie powinien siedzieć, a nie po sejmie paradować.

Rozwiń komentarze (50)