Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Premier: Minister Ziobro zareagował tak, jak powinien

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. skoordynowanej akcji hejtu na sędziów, za którą mieli stać pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości. - W każdej instytucji gromadzą się jakieś brudy - ocenił szef rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mateusz Morawiecki murem za ministrem Ziobro. (Fot: Grzegorz Banaszak)

- W dużych instytucjach, gdzie zatrudnione są tysiące ludzi, nie można dokładnie określić, co w którym koncie jest, jakie brudy się zgromadziły. Dlatego pan minister Ziobro zareagował tak, jak powinien reagować - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zwrócił uwagę na to, że gdy odkryto, że jedna grupa oczernia drugą, to kluczowe decyzje zapadły w ciągu doby. Morawiecki skrytykował opozycję za to, że ta według niego jest o wiele mniej gorliwa, jeśli chodzi o naprawianie nieprawidłowości.

- W instytucjach miasta Inowrocławia finansuje się zorganizowany hejt, ale przewodniczący PO pan Grzegorz Schetyna nie reaguje. Pan poseł Neumann ma zarzuty prokuratorskie, pan Schetyna też nie reaguje. Apeluję, by uczciwie podchodzić do sytuacji, gdy są nieprawidłowości - mówił szef rządu.

Przypomnijmy, portal onet.pl poinformował, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał koordynować akcję rozsiewania plotek na temat jednego z sędziów, który krytkował reformę sprawiedliwości. Rozsiewano plotki i rozgłaszano domysły dotyczące jego życia prywatnego, w tym intymnych kontaktów z kobietami. Kwestionowano również sposób budowania przez niego pozycji w środowisku sędziowskim.

Łukasz Piebiak złożył dymisję ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości.

Obejrzyj: Mocne słowa Bartłomieja Sienkiewicza o aferze w MS. "To nie idioci, to grupa łajdaków"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2019

KsenoSzanowny panie Morawiecki . Przestań obywateli mierzyć własną miarką . To nie banda głupków która ślepo wierzy w pana i pana kolegów brednie .

27-08-2019

Król PolskiGdyby Ziobro zareagował tak jak powinien, to już powinno byc po jego dymisji.

27-08-2019

HansKrzywousty wszystko mierzy własną miarą...

Rozwiń komentarze (535)