Notowania

Agnieszka-Hryniewicz-Bieniek ważną dyrektor w Google, odpowiedzialną za startupy

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek globalną dyrektorką Google for Startups. Z Warszawy będzie zarządzać działalnością prowadzoną przez technologicznego giganta w ponad 125 krajach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Google for Startups - materiały prasowe)
Agnieszka-Hryniewicz-Bieniek szefową Google for Startups (Fot: Google)

Google for Startups, jak sama nazwa wskazuje, to dział w technologicznej spółce odpowiedzialny za rozwój startupów. Firma swoje ośrodki wspierania, tzw. Campusy, otworzyła dotąd w siedmiu lokalizacjach, to: Tel Awiw, Sao Paulo, Madryt, Londyn, Seul, Tokio i Warszawa. I to właśnie stolica Polski, dzięki wyborowi Agnieszki Hryniewicz-Bieniek na dyrektor Google for Startups, staje się globalnym centrum rozwoju startupów.

- To wyróżnienie dla roli, jaką już teraz pełni Warszawa - stolicy, która może inspirować inne miejsca na świecie, w której powstają startupy o przełomowym potencjale. Jednak to także nowe możliwości dla lokalnego ekosystemu startupowego - rosnąć będzie nasz "know-how", globalna sieć powiązań i udział w światowej gospodarce cyfrowej - mówi Hryniewicz-Bieniek.

- Dla mnie zarządzanie tak wielokulturowym zespołem rozlokowanym na kilku kontynentach to unikatowa okazja do rozwoju własnych kompetencji oraz powód do satysfakcji, że ta różnorodna grupa ludzi, wspierająca startupy w ponad 125 krajach na świecie, będzie mogła jeszcze lepiej poznać Polskę, naszą przedsiębiorczość i kreatywność - dodaje nowo wybrana szefowa Google for Startups.

Obejrzyj: Podatkiem w gigantów. Zagórski: potrzebne wyrównanie relacji

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek w 2013 r. została dyrektor biznesową Google Polska, z firmą związana jest od 11 lat. Wcześniej była m.in. dyrektor marketingu G+J Poland, pracowała też w działach marketingu Deutsche Telekom czy The Walt Disney Company. Stanowisko szefa Google Polska po Hryniewicz-Bieniek zajął Artur Waliszewski, łącząc to z funkcją dyrektora biznesowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Google for Startups swoim programem pomaga startupom m.in. w rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej (również poprzez ściąganie mentorów czy przedsiębiorców), ale też dzieli się wiedzą o swoich technologiach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-07-2019

Paweł W.Moja żona pracowała w korporacji. Nie polecam mężom takiej żony, a dzieciom matki. Oczywiście składam Pani gratulacje 🙂

26-07-2019

TomTo nie jest biały mężczyzna? Czyli pewnie jakieś mało poważne stanowisko.

26-07-2019

PepeszkaKażda firma w której widziałem Agnieszki na stanowisku dyrektora kończyła tak samo źle..

Rozwiń komentarze (13)