Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Agnieszka-Hryniewicz-Bieniek ważną dyrektor w Google, odpowiedzialną za startupy

13
Podziel się:

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek globalną dyrektorką Google for Startups. Z Warszawy będzie zarządzać działalnością prowadzoną przez technologicznego giganta w ponad 125 krajach.

Agnieszka-Hryniewicz-Bieniek szefową Google for Startups
Agnieszka-Hryniewicz-Bieniek szefową Google for Startups (Google for Startups - materiały prasowe, Google)

Google for Startups, jak sama nazwa wskazuje, to dział w technologicznej spółce odpowiedzialny za rozwój startupów. Firma swoje ośrodki wspierania, tzw. Campusy, otworzyła dotąd w siedmiu lokalizacjach, to: Tel Awiw, Sao Paulo, Madryt, Londyn, Seul, Tokio i Warszawa. I to właśnie stolica Polski, dzięki wyborowi Agnieszki Hryniewicz-Bieniek na dyrektor Google for Startups, staje się globalnym centrum rozwoju startupów.

- To wyróżnienie dla roli, jaką już teraz pełni Warszawa - stolicy, która może inspirować inne miejsca na świecie, w której powstają startupy o przełomowym potencjale. Jednak to także nowe możliwości dla lokalnego ekosystemu startupowego - rosnąć będzie nasz "know-how", globalna sieć powiązań i udział w światowej gospodarce cyfrowej - mówi Hryniewicz-Bieniek.

- Dla mnie zarządzanie tak wielokulturowym zespołem rozlokowanym na kilku kontynentach to unikatowa okazja do rozwoju własnych kompetencji oraz powód do satysfakcji, że ta różnorodna grupa ludzi, wspierająca startupy w ponad 125 krajach na świecie, będzie mogła jeszcze lepiej poznać Polskę, naszą przedsiębiorczość i kreatywność - dodaje nowo wybrana szefowa Google for Startups.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatkiem w gigantów. Zagórski: potrzebne wyrównanie relacji

Agnieszka Hryniewicz-Bieniek w 2013 r. została dyrektor biznesową Google Polska, z firmą związana jest od 11 lat. Wcześniej była m.in. dyrektor marketingu G+J Poland, pracowała też w działach marketingu Deutsche Telekom czy The Walt Disney Company. Stanowisko szefa Google Polska po Hryniewicz-Bieniek zajął Artur Waliszewski, łącząc to z funkcją dyrektora biznesowego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Google for Startups swoim programem pomaga startupom m.in. w rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej (również poprzez ściąganie mentorów czy przedsiębiorców), ale też dzieli się wiedzą o swoich technologiach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
hryniewicz
4 lata temu
Gratuluję,życzę sukcesów(globalnych)!
S.Gigant
4 lata temu
Wypiliśmy z radości, że odeszła, szkoda tylko M. bo ją zniszczy z zazdrości, że ma wiedzę, jest super fantastyczna, piękna o wysokiej kulturze osobistej, rzadkość w korpo. M. zapraszamy. Sportowcy naprawdę osiągają sukcesy w biznesie. Szkoda z cieniasami marnować czas.
Ziom z zespoł...
4 lata temu
To chyba dobrze dla Polski – jedna kiepska „menager” mniej. Widać to po niedawnej imprezie „pożegnalnej”, którą defa kto organizowała… jej asystentka, a nikt z zespołu nie włączył się w przygotowanie… nawet zrzutki na prezent nie było. A na koniec z zaproszonych gości i zespołu przyszło… grubo poniżej polowa… impreza jak stypa raczej była….
Gman
4 lata temu
Straszna menager, cały google polska się cieszy, że odchodzi kobieta bez wizji i z fatalnym podejsciem do innych ludzi - po trupach do celu!
Founder
4 lata temu
Juz widac zmiany na Campusie! Google organizuje pół kolonie dla dzieci za 700zl od dziecka!!! Wszystkie startupy sie wyniosly :/