Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Agrounia zakłada partię. Kodziejczak: "Mamy zebrane podpisy"

56
Podziel się:

- Będziemy chcieli stworzyć silną partię, która będzie reprezentowała interesy zwykłych ludzi - powiedział lider Agrounii Michał Kołodziejczak na antenie RMF FM.

Agrounia zakłada partię. Kodziejczak: "Mamy zebrane podpisy"
Agrounia idzie do polityki. Zakłada partię. (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, SOPA Images)

Jak mówił lider Agrounii, decyzja już zapadła i w ciągu kilku dni mają zostać złożone odpowiednie dokumenty.

Decyzja o założeniu nowej partii to, jak twierdzi Kołodziejczak, wynik m.in. rozczarowania rządami PiS. Partii, na którą chętnie głosują rolnicy.

- PiS jest podstępnym, chytrym lisem. Po tych dwóch latach, które za chwilę miną od wyborów, widać, że oszukali. Nie spełnili praktycznie żadnej obietnicy, która dotyczyła wsi i to nie tylko rolników, ale mówimy o szeroko pojętej prowincji - mówił Kołodziejczak.

Zobacz także: Reforma KRUS, rolnicy słono zapłacą. Kołodziejczak: uderzenie w twarz

Krytycznie lider Agrounii wypowiadał się też o PSL, a jej lidera, Władysława Kosiniaka-Kamysza nazwał "politykiem przegranym".

- Jedyne wybory, które wygrał, to wybory na prezesa PSL. Ja uważam, że jest dzisiaj czas na młodych, skutecznych ludzi, którzy pokazali, że w tej polityce mogą się sprawdzić - powiedział Kołodziejczak. - Wierzę w to, że uda mi się samodzielnie wprowadzić Agrounię w przyszłych wyborach do parlamentu.

Również dziś w "Money. To się liczy" Kołodziejczak podkreślał, że AgroUnia chce odgrywać coraz większe znaczenie na polskiej scenie politycznej. Jednak decyzja o założeniu partii to pewien zwrot w działaniach Agrounii. Jeszcze miesiąc temu Kołodziejczak wyraźnie unikał odpowiedzi na pytania o ambicje polityczne.

- Musimy zbierać siły i przygotowywać się do kroków, które trzeba podjąć - mówił w programie "Money. To się Liczy" lider Agrounii, zapytany o to, czy wystartowałby w przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Kołodziejczak już próbował swoich sił w polityce, kiedy tworzył partię Prawda. Liczył na dwucyfrowe poparcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(56)
Thgfg
2 lata temu
PiS na wsi jest przegrany a ten pan w końcu pokazał Polakom co jedzą czyli hiszpańskie pomidory gruszki z Brazylia itd nic w Polsce nie ma polskiego nawet czosnku oto polityka PiS i PO
mieszczuch
3 lata temu
Niedawno ten pan wypowiadał się w radio TOK FM. Prowadzący wyraźnie mu nie sprzyjał i zadawał podchwytliwe pytania. Ku mojemu zdziwieniu chłopak był dobrze przygotowany i nie dał się wyprowadzić w pole. Może mi nie po drodze z Agrounią, ale jak więcej takich młodych zabierze się za robotę, to wreszcie będziemy mieli inny wybór, niż między syfem a kiłą. Życzę powodzenia.
VAVAV
3 lata temu
największe dofinansowanie z kasy unijnej to chyba wieś dostała?
lwa
3 lata temu
ma dużo kasy, ale chce więcej; drugi Lepper?
wyborca
3 lata temu
nie potrafi gospodarzyć na roli to szuka głupich aby go wsparli w polityce bo myśli że darmo dostanie kasę
...
Następna strona