Notowania

agrounia
15.06.2019 08:58

Partia Prawda celuje w dwucyfrowe poparcie. Michał Kołodziejczak liczy nie tylko na wieś

Ruszamy dziś w Polskę. Będziemy rozmawiać z ludźmi, a efektem tych rozmów będzie powstanie programu nowej partii Prawda – zapowiedział w Radiu ZET Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Michał Kołodziejczak zapewnił, że Agrounia nadal będzie istniała, ale na jej czele stanie nowe kierownictwo (Fot: Tomasz Gzell)

O tym, że Michał Kołodziejczak, lider rolników skupionych w ramach AgroUnii, wchodzi do polityki, pisaliśmy wczoraj. Nowa partia będzie się nazywała Prawda, ale będzie strukturą niezależną od AgroUnii. Ta druga będzie istniała nadal, a wkrótce na jej czele stanie nowe kierownictwo.

W programie Radia ZET Kołodziejczak wyjaśnił, że AgroUnia to dla niego narzędzie do załatwiania różnych spraw. Decyzja o tym, by zaangażować się politycznie, miała zapaść wtedy, gdy zrozumiał, że poważnie będzie traktowany przez ministra rolnictwa dopiero wtedy, kiedy stanie za nim prawdziwy ruch polityczny, a nie tylko rolnicza organizacja blokująca Warszawę.

- Wiosną przeprowadziliśmy wiele spotkań, przeznaczonych głównie dla rolników, ale przychodzili tez przedsiębiorcy, ludzie z korporacji. Mam świetny kontakt z ruchami miejskimi – zapewnił Kołodziejczak.

Obejrzyj: Protesty rolników. Lider AgroUnii odpowiada na kontrowersyjne słowa ministra

Wierzy, że jego ugrupowanie Prawda może liczyć na dwucyfrowe poparcie, bo chce zintegrować ludzi z różnych środowisk, którzy domagają się zmian w Polsce. W najbliższych dniach mamy poznać nazwiska polityków, którzy zmienią barwy partyjne (głównie z PSL), podobno zainteresowanie transferem wyrazili też politycy związani z Kukiz'15.

- Wielu ludzi czekało na sygnał od nas. Czasem to całe struktury gminne – powiedział Kołodziejczak.

Zapytany o to, czy widzi możliwość współpracy z szefem Ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, odparł, że "ciężko mi się rozmawia z ludźmi, którzy ubierają takie kolory, jakie akurat są modne, raz tęczowe, raz inne".

Michał Kołodziejczak, lider Agrounii
Michał Kołodziejczak ostrzega premiera. Nie będzie spotkania, będą "spektakularne" protesty

Niezależnie od porozumień, jakie uda się zawrzeć w najbliższych czterech miesiącach, które dzielą nas od wyborów, "Prawda" pójdzie do wyborów sama.

- Nie damy się ubrudzić w to, co się dzieje w polityce – zadeklarował Kołodziejczak.

Pieniądze na kampanię wyborcza mają pochodzić ze zbiórek. Jako pierwszy pieniądze wpłacił Kołodziejczak. "Pierwsze finansowanie pochodzi ode mnie. Nie mogę oczekiwać, że ludzie wniosą pieniądze, a ja nie" – powiedział.

Program polityczny dopiero się tworzy. Podstawą do jego napisania mają być rozmowy z ludźmi, do których okazją będzie trasa po Polsce, która dziś się zaczyna.

- Platforma Obywatelska będzie się uczyła od nas, jak rozmawiać z ludźmi – zapowiedział na antenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: agrounia, michał kołodziejczak, rolnicy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2019

WidzGłosuje na PiS bo w przeciwieństwie do innych przynajmniej spełnił obietnice w stosunku do ludzi

15-06-2019

lopezbede za pisem

15-06-2019

sgfPrecz z koszernym PISem!!!

Rozwiń komentarze (371)