Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Partia Prawda celuje w dwucyfrowe poparcie. Michał Kołodziejczak liczy nie tylko na wieś

3
Podziel się:

Ruszamy dziś w Polskę. Będziemy rozmawiać z ludźmi, a efektem tych rozmów będzie powstanie programu nowej partii Prawda – zapowiedział w Radiu ZET Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Michał Kołodziejczak zapewnił, że Agrounia nadal będzie istniała, ale na jej czele stanie nowe kierownictwo
Michał Kołodziejczak zapewnił, że Agrounia nadal będzie istniała, ale na jej czele stanie nowe kierownictwo (PAP, Tomasz Gzell)

O tym, że Michał Kołodziejczak, lider rolników skupionych w ramach AgroUnii, wchodzi do polityki, pisaliśmy wczoraj. Nowa partia będzie się nazywała Prawda, ale będzie strukturą niezależną od AgroUnii. Ta druga będzie istniała nadal, a wkrótce na jej czele stanie nowe kierownictwo.

W programie Radia ZET Kołodziejczak wyjaśnił, że AgroUnia to dla niego narzędzie do załatwiania różnych spraw. Decyzja o tym, by zaangażować się politycznie, miała zapaść wtedy, gdy zrozumiał, że poważnie będzie traktowany przez ministra rolnictwa dopiero wtedy, kiedy stanie za nim prawdziwy ruch polityczny, a nie tylko rolnicza organizacja blokująca Warszawę.

- Wiosną przeprowadziliśmy wiele spotkań, przeznaczonych głównie dla rolników, ale przychodzili tez przedsiębiorcy, ludzie z korporacji. Mam świetny kontakt z ruchami miejskimi – zapewnił Kołodziejczak.

Zobacz także: Obejrzyj: Protesty rolników. Lider AgroUnii odpowiada na kontrowersyjne słowa ministra

Wierzy, że jego ugrupowanie Prawda może liczyć na dwucyfrowe poparcie, bo chce zintegrować ludzi z różnych środowisk, którzy domagają się zmian w Polsce. W najbliższych dniach mamy poznać nazwiska polityków, którzy zmienią barwy partyjne (głównie z PSL), podobno zainteresowanie transferem wyrazili też politycy związani z Kukiz'15.

- Wielu ludzi czekało na sygnał od nas. Czasem to całe struktury gminne – powiedział Kołodziejczak.

Zapytany o to, czy widzi możliwość współpracy z szefem Ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, odparł, że "ciężko mi się rozmawia z ludźmi, którzy ubierają takie kolory, jakie akurat są modne, raz tęczowe, raz inne".

Niezależnie od porozumień, jakie uda się zawrzeć w najbliższych czterech miesiącach, które dzielą nas od wyborów, "Prawda" pójdzie do wyborów sama.

- Nie damy się ubrudzić w to, co się dzieje w polityce – zadeklarował Kołodziejczak.

Pieniądze na kampanię wyborcza mają pochodzić ze zbiórek. Jako pierwszy pieniądze wpłacił Kołodziejczak. "Pierwsze finansowanie pochodzi ode mnie. Nie mogę oczekiwać, że ludzie wniosą pieniądze, a ja nie" – powiedział.

Program polityczny dopiero się tworzy. Podstawą do jego napisania mają być rozmowy z ludźmi, do których okazją będzie trasa po Polsce, która dziś się zaczyna.

- Platforma Obywatelska będzie się uczyła od nas, jak rozmawiać z ludźmi – zapowiedział na antenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
Ygdf
miesiąc temu
W końcu ktoś zaczoł mówić prawdę jak w Polsce niszczy się rolnictwo jaki jest cel głód reglamentacja żywności głodnymi łatwiej rządzić dość śmietnika spożywczego w Polsce mamy żywność która we wszystkim bije na głowę konkurencję a rząd nie wie o tym haha czy udaje
1323 ekolog w...
8 miesięcy temu
Panie Michale partia Prawda to samo obiecał Paweł Kukiz 15 . Wiemy jakie efekty siła lokana na wsiach konkretny program dowody zeczowe przyszłość koalicji Centrum Uwaga Mądrosc Rostropność do tego Konfederacja Krzysztof Bosak sprzegnięnty dobry program potwierdzony poprzez UE kawe na Ławe wtedy wyborcy za twierdzo nie ruszamy programu jaki jest PIS social 500+ dogonić UE NRF pobory 60 zł na godz 40 na godz w Polsce emerytura najnisza 1800 zł Służba Zdrowia Szkolnictwo takie same pobory jak majo w UE wtedy polacy to mądry narud wyborca to doceni społecznik Pozdrawiam
😊😊😊😊😊
12 miesięcy temu
Popieram Pana Panie Michale mądrze i rzeczowo proszę walczyć powodzenia i wytrwałości proszę twardo i ze szczerą determinacją do przodu 👍👍👍