Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pzu
19.02.2020 20:52

Aleksandra Agatowska nowym prezesem PZU Życie. Jej mąż doradzał Dudzie w kampanii

Aleksandra Agatowska została w środę nowym prezesem PZU Życie. Wcześniej zasiadała m.in. w zarządzie PZU S.A. W grudniu była nawet typowana na nowego prezesa ubezpieczeniowego giganta. Prywatnie to żona jednego z najbliższych doradców władz PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Spore przetasowania w PZU. Na funkcję prezesa PZU Życie powołana została Aleksandra Agatowska. To żona nieformalnego doradcy władz PiS (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

"Rada Nadzorcza PZU Życie SA powołała, pod warunkiem uzyskania zgody KNF, Aleksandrę Agatowską, dotychczasowego członka zarządu tej spółki, na Prezesa Zarządu, powierzając jej do czasu uzyskania zgody KNF pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu. Ze względu na tę decyzję Aleksandra Agatowska zrezygnowała z członkostwa w zarządzie PZU SA" - poinformowała spółka.

Aleksandra Agatowska jest związana z Grupą PZU od marca 2016 roku, kiedy to weszła w skład zarządu PZU Życie SA i została Dyrektorem Grupy w PZU SA. W biznesie ma spore doświadczenie.

Jak informuje spółka, nowa prezes wcześniej była związana z prywatnym sektorem finansowym. Pracowała w firmach Grupy ING. Współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych, działającym w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

"W HDI Asekuracja TU SA (obecnie Warta S.A.), będącej częścią grupy finansowej Talanx Group, kierowała zespołem marketingu produktowego, tworząc i realizując kampanie wsparcia sprzedaży. W spółce Sony Europe Limited kierowała zespołem Marketing Intelligence, koordynując prace w 20 krajach Europy. W Philips Lightning Poland kierowała zespołem Marketing and Business Intelligence w 17 krajach regionu" - czytamy w komunikacie.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Skończyła socjologię (zakres: socjologia gospodarcza i badania rynku). Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w dziedzinie strategii firmy na Columbia Business School w Nowym Jorku.

Dostała pracę w PZU. To żona przyjaciela Andrzeja Dudy

Prywatnie Aleksandra Agatowska jest żoną Piotra Agatowskiego, o którym media wielokrotnie pisały, że jest jednym z najbliższych doradców władz PiS. To on ma przeprowadzać wewnętrzne sondaże i badania oraz nieformalnie doradzać w kampaniach wyborczych.

Podczas kampanii wyborczej w 2015 roku to Agatowski miał pomagać Andrzejowi Dudzie w wygranej.

"Rzeczpospolita" ujawniła wówczas, że to on, podczas debaty, wymyślił zagranie z wręczeniem Bronisławowi Komorowskiemu proporczyka z logotypem PO. Były prezydent, nie wiedząc co zrobić z "upominkiem", oddał go prowadzącej debatę Monice Olejnik. Pisaliśmy o tym w naszych serwisach.

Sama Aleksandra Agatowska w grudniu była jedną z kandydatek do zastąpienia Pawła Surówki w fotelu PZU S.A. Ostatecznie jednak do zmiany nie doszło. O kulisach tej sprawy informowaliśmy w money.pl, a Agatowska otrzymała awans w PZU Życie.

Paweł Surówka jest prezesem PZU od kwietnia 2017 roku.
Trwa walka o fotel prezesa PZU. Paweł Surówka nie składa jeszcze broni

Aleksandra Agatowska na fotelu prezesa PZU Życie zastąpi Romana Pałaca, który pełnił tę funkcję od 3 lat. W środę złożył rezygnację, ale pozostał w zarządzie spółki-córki PZU.

- Bardzo dziękuję Romanowi za jego dotychczasowe dokonania dla naszej grupy, równocześnie życząc mu wszystkiego dobrego w nowej roli. PZU Życie, pod kierownictwem Romana Pałaca, odnosił imponujące sukcesy, zwiększając swój udział w rynku z 34,9 do prawie 40 proc. - mówił prezes PZU Paweł Surówka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2020

lepuWszędzie nepotyzm tylko okradają nasz kraj

20-02-2020

LechProgram Nepotyzm+

20-02-2020

SuwerenCiąg dalszy programu rodzina PIS na swoim.

Rozwiń komentarze (15)