Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|

Amerykanie chcą zatrudniać Polaków. Ponad połowa firm ma w planach powiększenie zespołu

15
Podziel się:

Ponad połowa amerykańskich firm działających w naszym kraju zamierza w tym roku zwiększyć zatrudnienie - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród członków Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Amerykańscy pracodawcy byli też pytani o Polski Ład. Uważają, że zmiany podatkowe powinny być odroczone w czasie i uproszczone.

Amerykanie chcą zatrudniać Polaków. Ponad połowa firm ma w planach powiększenie zespołu
Wśród firm, które planują jakieś działania łagodzące skutki reformy podatkowej i inflacji, 52 proc. rozważa podniesienie płac, 8 proc. zmianę formy zatrudnienia. (ARKADIUSZ ZIOLEK)

58 proc. amerykańskich firm w Polsce planuje w tym roku zwiększyć zatrudnienie, 20 proc. nie przewiduje zmian, 7 proc. natomiast zamierza zmniejszyć liczbę pracowników - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród członków Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

14 proc. ankietowanych przyznało, że jeszcze nie podjęło decyzji dotyczącej poziomu zatrudnienia w ich firmach w tym roku.

Ankietę przeprowadzono w dniach 14-19 stycznia 2022 r. na grupie 69 firm należących do Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Zobacz także: Polski Ład. Ringer: "To powinny być lata rozmów"

Amerykańskie firmy a Polski Ład. Co planują?

Jak amerykańscy pracodawcy są nastawieni wobec Polskiego Ładu? Wśród firm, które planują jakieś działania łagodzące skutki reformy podatkowej i inflacji, 52 proc. rozważa podniesienie płac, 8 proc. zmianę formy zatrudnienia, 4 proc. rekompensatę w postaci innych benefitów. 32 proc. nie wie jeszcze, jakie działania podjąć.

Część z nich wskazało, że jest za wcześnie na decyzje i przyglądają się sytuacji.

Mediana deklarowanych przez firmy podwyżek płac wynosi 10 proc., a średnia 9,5 proc. Jednocześnie ankietowani podkreślili, że zmiany wynagrodzeń będą zależały od rodzaju stanowisk i wartości wynagrodzeń, co do których miałyby nastąpić podwyżki.

W uwagach do ankiety firmy oceniły, że zmiany podatkowe powinny być odroczone, uproszczone i dokładniej przygotowane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Jasiek
2 lata temu
Wiecie dlaczego analfateta Komorowski kłamie gębą a nic nie pisze bo co wyraz to co najmniej jeden błąd ortograficzny
Wojtek
2 lata temu
Błąd w tylule, amerykańska firma chce zatrudniać ukraincow i tym podobnych za miskę ryżu. Polacy za te pieniądze nie chcą już pracować, zrozumcie to wreszcie
Polak
2 lata temu
To teraz jankesi będą nam narzucać podatki??? to samo co IV rzesza??? a może to działanie hybrydowe???
Polak
2 lata temu
Niewolnicy myk myk do okupanta za robotą w trymigi ....
rafal
2 lata temu
Jak juz piszecie o amerykanskich firmach i przy okazji polskim ladzie to podajcie ile teraz do polskiej kasy te firmy odprowadzaja podatku (firmy , nie podatek pit pracownikow) i jak to sie zmieni po wprowadzeniu polskiego ladu. Nie mam nic do Amerykanow, ale jak wiadomo kazdy najlepiej nie placilby zadnych podatkow i jeszcze bral kase z panstwa za to ze raczy zatrudniac ludzi.