Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska liczą zyski. Obie w ciągu roku zarobiły miliony złotych

89
Podziel się:

Firma Anny Lewandowskiej zarobiła w ubiegłym roku ponad 1,5 mln zł - wynika z informacji money.pl. Z kolei druga znana fitness trenerka Ewa Chodakowska i jej firma zbliżyły się do 10 mln zł zysku w 2018 roku - wynika z analizy sprawozdań finansowych spółki.

Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska - w życiu prywatnym przyjaciółki, w biznesie jednak konkurencja
Anna Lewandowska i Ewa Chodakowska - w życiu prywatnym przyjaciółki, w biznesie jednak konkurencja (Facebook.com)

Panie nigdy nie występowały przeciwko sobie publicznie - nie zaczepiały, nie komentowały, nie krytykowały. Na materiały tabloidów, mówiące o trwającej pomiędzy nimi wojnie o zdrowia Polaków, reagowały tylko wspólnymi zdjęciami. I Anna Lewandowska, i Ewa Chodakowska powoli budują swoje przedsiębiorcze zaplecze. Obie panie są właścicielkami (lub współwłaścicielkami) całej gamy spółek. I właśnie pokazały część wyników finansowych.

Ewa Chodakowska w ścisłej czołówce polskich trenerek fitnessu jest już ponad sześć lat (wtedy wydała pierwszą książkę pt. Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską). Wieloletnią działalność na rynku i w biznesie widać po zyskach. W ostatnim roku jej główna spółka zarobiła 10 mln zł na czysto.

Anna Lewandowska zaczęła z kolei od prowadzenia bloga w 2013 roku. Do biznesu na dobre weszła dopiero w 2016 roku, gdy zaprezentowała własną markę produktów żywnościowych. W ubiegłym roku postawiła natomiast na przykład na własną aplikację z treningami. W ciągu ostatnich 12 miesięcy jej główna firma zarobiła 1,5 mln zł na czysto.

Zobacz także: Zobacz także: Anna Lewandowska w programie Nino o biznesie: Nie jestem twarzą, sama prowadzę swoje biznesy

Kolejny rok z zyskiem

Spółka komandytowa HPBA, której udziałowcem jest Anna Lewandowska, zanotowała w 2018 roku 1,5 mln zł zysku netto. Tak wynika ze sprawozdania finansowego, które właściciele firmy złożyli w Krajowym Rejestrze Sądowym. Z tego 710 tys. zł trafiło do właścicieli - na poczet zaliczki za zysk. Reszta trafi na dalszy rozwój firmy. Warto jednak pamiętać, że wyniki finansowe tej jednej firmy nie są równoznaczne z rocznymi zarobkami Lewandowskiej. Nie trafiają tu przecież pieniądze z kontraktów reklamowych.

HPBA, czyli w zasadzie "Healthy Plan By Ann", odpowiedzialna jest za sprzedaż zdrowej żywności pod marką "Foods by Ann". To wspólne dzieło Anny Lewandowskiej oraz Pawła Ciuraja oraz Karola Błaszczyka (Anna Lewandowska kontroluje 49,99 proc. firmy, panowie po 24,99 proc. udziałów).

Początkowo oferta firmy obejmowała batony energetyczne, ale obecnie to zdecydowanie więcej produktów - od zup po lody. Dystrybucją zajmują się między innymi takie sieci jak Lidl i Żabka. Dziś firma może się pochwalić blisko setką produktów pod własną marką na rynku.

To kolejny, trzeci już rok z plusem na koncie. W 2016 roku firma zarobiła na czysto 15 tys. zł, w 2017 roku było to już prawie 2,3 mln zł. W sumie w ciągu trzech lat działalności firma jest 3,8 mln zł na plusie.

Co ciekawe, w tym biznesie jest jeszcze czwarty wspólnik, który kontroluje symboliczne 0,03 proc. udziałów o wartości 100 zł. To HPBA Group Sp. z o.o., czyli kolejna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Lewandowskiej, Ciuraja i Błaszczyka, ale tym razem już nie komandytowa.

W tym przypadku każde z trojga wspólników ma po 33,33 proc. udziałów. - To bardzo powszechnie stosowana konstrukcja, z której korzysta wiele firm na naszym rynku. Celem korzystania z tej formy, w przypadku HPBA Group, jest skupienie kwestii zarządczych w innym podmiocie - wyjaśniał money.pl Paweł Ciuraj w ubiegłym roku. To również pewien sposób, by rozłożyć odpowiedzialność za biznes i jego finanse. Chodzi o ograniczenie ryzyka odpowiedzialności majątkowej w przypadku kłopotów finansowych. I faktycznie jest to popularne rozwiązanie w biznesie. Podobne stosuje Ewa Chodakowska (ale o tym za chwilę).

HPBA Sp. z o.o. z kolei zanotowała w 2018 r. 4,3 mln zł przychodów, ale przyniosła stratę w wysokości 228 tys. zł.

Na tym jednak biznesowa układanka Anny Lewandowskiej wcale się nie kończy. Jest również odpowiedzialna za takie firmy jak "Baby by Ann", która zajmuje się ubraniami i akcesoriami dla dzieci oraz "Health Center by Ann", która z kolei jest centrum treningów i dietetyki. Wyniki finansowe tych podmiotów nie są jeszcze do odnalezienia w bazach Krajowego Rejestru Sądowego. O tym, dlaczego Lewandowska próbuje swoich sił w biznesie, opowiadała w rozmowie z money.pl.

Biznesowa układanka Ewy Chodakowskiej

Producentowi żywności sprzedawanej pod marką "Foods by Ann" daleko jednak do spółki Ewy Chodakowskiej, która przyniosła zdecydowanie wyższe zyski.

Jak wygląda sytuacja finansowa firmy Ewy Chodakowskiej i jej męża Eleftheriosa Kavouiksa? Żadnych długów, żadnych należności dla kontrahentów, żadnych nieopłaconych składek i podatków. Za to w ciągu roku przychody BeBio osiągnęły poziom 12 mln 446 tys. zł. Z tego aż 9 mln 60 tys. zł trafiło na zysk. To wyniki spółki komandytowej BeBio. Wspólnikami są Ewa Chodakowska, jej mąż, a niewielkie udziały ma również spółka BeBio (już nie komandytowa).

To kolejny rok Ewy Chodakowskiej ze znacznym zyskiem. Rok wcześniej spółka z ograniczoną odpowiedzialnością BeBio zanotowała blisko 22 mln zł przychodów i aż 12,8 mln zł zysku. W tym roku w Krajowym Rejestrze Sądowym jeszcze nie ma dokumentów finansowych akurat tego podmiotu. Wniosek? ChodaGang (jak trenerka nazywa swoich fanów) nie tylko trenuje intensywnie z programami ćwiczeń w sieci, ale całkiem chętnie sięga do portfela i kupuje oferowane przez Chodakowską dodatki.

Wiele wskazuje na to, że właśnie na barki spółki komandytowej (która już wykazała zysk) trafił ciężar prowadzenia działalności. Rok temu miała zaledwie 155 tys. zł na plusie. I dlatego śmiało można powiedzieć, że i Anna Lewandowska, i Ewa Chodakowska stworzyły podobną strukturę właścicielską firm.

Ewa Chodakowska odpowiada również za inne firmy. To m.in. Mission Swim, czyli producent strojów kąpielowych. Do tego Chodakowska jest właścicielką Be Bio Active Cosmetics, czyli firmy odpowiedzialnej za kosmetyki. I te podmioty również jeszcze nie złożyły wszystkich dokumentów do KRS (lub KRS jeszcze ich nie przetworzył). Nie powinno to jednak dziwić - firma odpowiedzialna za kosmetyki na dobre wystartowała w tym roku, więc na pierwsze podsumowania przyjdzie jeszcze czas.

Jak zapewniają właściciele firmy - jej zadaniem jest działalność związana z poprawą kondycji fizycznej i nic się w tym zakresie nie zmienia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(89)
Zergon
3 miesiące temu
Każdy żyje jak uważa. Jednym pomysł wypalił i jest oglądalność, innym nie! Kim jesteś, że oczerniasz ludzi, życie każdemu jest ciężkie jak nie zarabia tylko podsumowuje. czasem zastanawiam się w tym natłoku ludzi jaki jest sens życia, po co się cisnąć między innymi, kłapać dziobem co dzień, skoro piekła nie ma, nie ba też nie ma, Boga nikt nigdy nie udowodnił. Skoro to wszystko fikcja to co możesz uzyskać? Ludzie uczciwie dorabiają się i jeszcze inni zazdroszczą szczęścia - to jest kłopot i chora psycha u ludzi to jest największy kłopot dla ludzkości. Patrzą co mają inni zamiast sami próbować odmienić swój los. Wyjedź za granicę, poszukaj innej pracy w innym miejscu. Nie dowartościowój się polityką tylko rób coś twórz, kreuj - a będziesz wielkim uznanym człowiekiem. Peace i nie twórz kwasów tekstowych oraz Bomby Atomowej!
Angelika
10 miesięcy temu
Chodakowska przynajmniej pracowała na swoje nazwisko-Lewizna udaje fitnesiarę pod nazwiskiem Robcia.Biega na odsysanie tłuszczu i wciska kit,że to kaloryfer(polecam zdjęcia nie retuszowane)🙈
S.a
5 lata temu
Bliski jest koniec tego świata ,,pieniądze i złoto będzie leżeć na ulicy,,jak mówi księga Sofoniasza 1:14-18 Będzie się liczyć tylko posłuszeństwo i poleganie na Bogu Jehowie!
leo
5 lata temu
jak pojadę na wieś to też zrobię sobie zdjęcie z koniem
Ola
5 lata temu
Która z tych dwóch to Chodakowska???
...
Następna strona