Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Ceglarz
Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

ArcelorMittal uruchomi piec. Związkowcy nie kryją radości

14
Podziel się

- Nie ma co ukrywać, jesteśmy szczęśliwi - mówi money.pl Roman Wątkowski, związkowiec z krakowskiej huty. I dodaje, że pracownicy już teraz ruszają do pracy na pełnych obrotach.

Związkowcy nie chcieli pogodzić się z decyzją o wygaszeniu pieca w krakowskiej hucie. Dzisiejszą decyzję przyjmują z nieukrywanym optymizmem
Związkowcy nie chcieli pogodzić się z decyzją o wygaszeniu pieca w krakowskiej hucie. Dzisiejszą decyzję przyjmują z nieukrywanym optymizmem (East News, Beata Zawrzel/REPORTER)
bDHOCODF

- Nie będziemy kryć, że po tej decyzji zapanował na zakładzie optymizm - mówi nam Wątkowski. To członek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników ArcelorMittal Poland S.A.

Jak podkreśla, to dla wielu pracowników kluczowa decyzja. - Ci, którzy dojeżdżali do Dąbrowy, nie będą już musieli tracić czasu, a ci, co otrzymywali wynagrodzenie postojowe, dostaną normalne pensje - mówi nasz rozmówca.

Nawiązuje tym samym do sytuacji, która miała miejsce w ostatnich miesiącach. Część pracowników zatrudnionych przy piecu w krakowskiej hucie musiała pracować w innych zakładach (najczęściej w Dąbrowie Górniczej) lub otrzymywała wynagrodzenie postojowe.

bDHOCODH

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że w poniedziałek po południu ArcelorMittal poinformował, że ponownie uruchamia wygaszony pod koniec listopada piec w swojej krakowskiej hucie. Informowaliśmy o tym w money.pl.

- Decyzja o ponownym uruchomieniu instalacji wynika z konieczności dostarczenia slabów (półproduktów) do huty ArcelorMittal w Gandawie w Belgii, gdzie rozpocznie się remont wielkiego pieca, a także z konieczności uzupełnienia strat produkcyjnych w zakładach ArcelorMittal Europe – wyjaśnia Marc De Pauw, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland w komunikacie spółki.

bDHOCODN

Wznowienie działalności na pełnych obrotach planowane jest na marzec, choć według naszych informacji bardziej prawdopodobny jest przełom marca i kwietnia.

Dla pracowników to jednak oznacza pracę już teraz. - Pamiętajmy, że do uruchomienia trzeba się przygotować. A to znaczy, że pracę na pełnych obrotach zaczniemy znacznie szybciej niż w połowie marca - twierdzi w rozmowie z money.pl Roman Wątkowski.

Wielki piec wygaszony został pod koniec listopada ubiegłego roku. Wcześniej spółka kilkukrotnie zapowiadała taką decyzję, co jednak spotkało się z protestami związkowców.

bDHOCODO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHOCOEi
przemysł
praca
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
starzy, a głu...
rok temu
to tylko do wyborów prezydenckich; rząd dorzucił pieniędzy pod stołem, a po wyborach definitywne wygaszenie; i znów kiełbasa wyborcza w stylu dojnej zmiany
Real
rok temu
Komedia! Absolutny brak zrozumienia jak działa kapitalizm.Jak właściciel będzie chciał zamknąć teatrzyk to zamknie i wy NIC do gadania nie macie.
Ktoś
rok temu
Ja w kominku zapalić nie mogę a oni się cieszą że takiego kopciucha odpalają im wolno
bDHOCOEj
Pracownik
rok temu
Znowu będzie można kraść, pić wódę i gonić się po korytarzach!
sat
rok temu
Przygotowanie do rozpalania,potem rozpalanie i za pół roku po remoncie w Gandawie ponowne wygaszanie!! Polska paranoja !