Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ardanowski proponuje nauczycielom pracę przy zbiorach. Broniarz: "to arogancja"

44
Podziel się

Prezesowi Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirowi Broniarzowi nie spodobały się słowa ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Szef ZNP stwierdził, że zamiast odwoływać się do myśli "jak nie macie pracy, to idźcie do pracy w rolnictwie", państwo zapewniło godziwe zarobki nauczycielom.

"Głupia wypowiedź" - tak Sławomir Broniarz określił słowa Jana Krzysztofa Ardanowskiego.
"Głupia wypowiedź" - tak Sławomir Broniarz określił słowa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. (FORUM)
bErUMuKt

- Wystąpiłem również z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzież lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka, kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w poniedziałek w radiu RMF FM.

Członek rządu wytłumaczył, że w tym roku zabraknie pracowników sezonowych do zbioru plonów. A to właśnie m.in. dzięki ich pracy "nauczyciele mieli co zjeść".

Na tę wypowiedź zareagował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, który w rozmowie z portalem gazeta.pl określił ją jako "głupią". - To arogancja pana ministra - powiedział wprost Sławomir Broniarz.

bErUMuKv
Zobacz także: Zobacz też: Czas na reformy? <a href="https://wiadomosci.wp.pl/leszek-balcerowicz-6139171243718273c">Balcerowicz</a>: polityka PiS wyrządziła szkody milionom ludzi

- Jeżeli uznajemy, że może dojść do wymiany zawodów, to rozumiem, że 2 września rolnicy zastąpią nauczycieli. To oczywiście mało śmieszny żart z mojej strony - dodał prezes ZNP. Wytłumaczył też, że raczej należałoby budować "prestiż zawodu, autorytet nauczyciela", a takie wypowiedzi na pewno temu nie sprzyjają.

Broniarz przyznał też, że zdarzały się sytuacje, w których nauczyciele pomagali rodzinie lub też dorabiali do pensji na roli. Jednak to nie oznacza, że minister powinien odwoływać się do zasady "jak nie macie pracy, to idźcie do pracy w rolnictwie", tylko zapewnić godziwe zarobki nauczycielom.

bErUMuKB

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErUMuKW
KOMENTARZE
(44)
Haha
rok temu
Skad oni ich biora? Czasem sie wydaje ze dno glupoty zostalo osiagniete, ale za rzadow pisu ciagle slychac pukanie od dolu;)
Ciemny Lud
rok temu
Rozkazy idą z Ciemnogrodzkiej
Bard
rok temu
Nowa nauka dla polskich dzieci: Uczciwa praca, praca ciężka, praca na roli HAŃBI człowieka!!!
bErUMuKX
Rodzic.
rok temu
Minister powiedział prawde. Broniarz już zaczyna swoj taniec. Powinien dać przykład i pierwszy ruszyć do zbiorow bo pobiera roczne pobory za nierobstwo i mącenie.
Anna
rok temu
Kiedy myślisz, że już nikt gorszy się nie trafi i puk Ardanowski
...
Następna strona