Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Auchan zamyka dwa sklepy. Co z pracownikami? "Trudna, ale konieczna decyzja"

120
Podziel się:

Sklepy Auchan w Grudziądzu i Lubinie zostały zamknięte. Markety były nierentowne. Sieć zapewnia, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu likwidowanych sklepach.

 Sieć zapewnia, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu likwidowanych sklepach.
Sieć zapewnia, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu likwidowanych sklepach. (Flickr)

Auchan Retail Polska podjęło decyzję o zamknięciu dwóch sklepów. Bezpośrednią przyczyną decyzji likwidacji placówek w Grudziądzu i Lubinie stała się ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu - wyjaśnia sieć. Oba będą obsługiwać klientów jedynie do 27 września.

- Zmuszeni jesteśmy do podejmowania trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu placówek nierentownych - w Grudziądzu i Lubinie - powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska. - To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji - zaznaczył.

Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Jak zapewnia sieć, z pracownikami będą prowadzone rozmowy indywidualne, podczas których przedstawione zostaną im możliwości i dalsze perspektywy.

Auchan planuje rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną.

Firma uwzględnia możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów sieci w regionie. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(120)
Rib
3 lata temu
Ceny jeszcze raz ceny zniszczyły...ten sklep...Biedronka itd zabija ten sklep! Prawo rynku na ich miejsce przyjedzie ktoś inny.
kasandra
3 lata temu
No to akurat jest miejsce na PSS SPOŁEM.
zadziwiony
3 lata temu
Auchan w Lublinie nierentowny?! Co oni tam mieli? Na wschodniej ścianie nie ma nierentownych sklepów. Nawet Biedrona stosuje TAX FREE, Towary schodzą jak cieple bułeczki. Od Litwy po Ukrainę wszyscy wala do naszych sklepów. Są nawet regularne linie z Białorusi na Parking Auchan.
bonjur
3 lata temu
Auchan powinien zainwestować w Gorzowie w miejsce Tesco, wszyscy na to czekają
Jurek
3 lata temu
Nie ma problemu. Sieć zostanie przejęta przez inną sieć z obszaru o. R
...
Następna strona