Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
auchan
29.07.2020 06:55

Auchan zamyka dwa sklepy. Co z pracownikami? "Trudna, ale konieczna decyzja"

Sklepy Auchan w Grudziądzu i Lubinie zostały zamknięte. Markety były nierentowne. Sieć zapewnia, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu likwidowanych sklepach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Sieć zapewnia, że zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu likwidowanych sklepach.

Auchan Retail Polska podjęło decyzję o zamknięciu dwóch sklepów. Bezpośrednią przyczyną decyzji likwidacji placówek w Grudziądzu i Lubinie stała się ich niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu - wyjaśnia sieć. Oba będą obsługiwać klientów jedynie do 27 września.

- Zmuszeni jesteśmy do podejmowania trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu placówek nierentownych - w Grudziądzu i Lubinie - powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska. - To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji - zaznaczył.

Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Jak zapewnia sieć, z pracownikami będą prowadzone rozmowy indywidualne, podczas których przedstawione zostaną im możliwości i dalsze perspektywy.

Auchan planuje rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną.

Firma uwzględnia możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów sieci w regionie. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-07-2020

krzychCzyli PiS i jego wyborcy i zwolennicy się cieszą,bo to przeciez znienawidzony,obcy kapitał. Radośc więc przeogromna w ich katolicko-patriotycznych … Czytaj całość

29-07-2020

Andrzejzwiazkowcy napierali na wolne niedziele teraz macie wolne przez caly rok.

29-07-2020

ByznesChcieliście wolnych niedziel, to macie wolne niedziele, a teraz będziecie mieli jeszcze wolne od poniedziałku do soboty.

Rozwiń komentarze (120)