Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autostrada A18 coraz bliżej. GDDKiA wkrótce uruchomi przetarg na 16 km trasy

Wykonawcy, zainteresowani przetargiem na wybudowanie 16-km odcinka przyszłej A18, mogą już myśleć o szykowaniu ofert. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wysłała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dokumentację przetargową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Domena publiczna)
Budowa odcinka przyszłej A18 ma zakończyć się w 2023 roku (zdj. ilustracyjne).

"Przetarg dotyczy odcinka, który zaczyna się 4 km przed węzłem Iłowa, a kończy się na granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego" - podaje GDDKiA w komunikacie.

Jak czytamy dalej, w opublikowanym ogłoszeniu mają się znaleźć szczegóły dotyczące "warunków udziału w przetargu, zakres zamówienia i termin składania ofert". Zadaniem wykonawcy będzie przebudowa południowej jedni drogi nr 18 wraz z jej otoczeniem.

"W zakres inwestycji wchodzi również budowa dróg dojazdowych, przebudowa węzła Iłowa oraz budowa urządzeń infrastruktury technicznej i związanej z ochroną środowiska (np. przejścia dla zwierząt). Zadanie będzie realizowane w formule 'Buduj'" - czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Pieniądze z Unii na infrastrukturę. Wiemy, jakie drogi powstaną

Na realizację zamówienia wykonawca będzie mieć 25 miesięcy. Do czasu robót nie wlicza się okresów zimowych (trwających od 15 grudnia do 15 marca). Roboty na A18 mają być zakończone w 2023 roku.

Całe przedsięwzięcie ma na celu dostosować drogę krajową nr 18 na odcinku Olszyna-Golnice (o długości ponad 70 km) do standardów sieci drogowej o parametrach autostradowych. Inwestycja ta jest trzecim etapem budowy przyszłej autostrady A18, o czym przypomina Dyrekcja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

cerberCo to jest 16 km?? Do przebudowy jest cały odcinek pomiędzy Olszyną a węzłem Krzyżowa... 75 km!

11-06-2020

AGRESSSORPisoparanoicy oblani strachem atakują Trzaskowskiego gdzie tylko można .Spokojnie ,świat bez Dudy na stanowisku prezydenta się nie zawali … Czytaj całość

10-06-2020

PiotrAdrian ja ci mówię obiecaj coś szybko.500 km autostrad do 2030 albo li co. Inaczej przerżniesz wybory!

Rozwiń komentarze (155)