Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrada A18 coraz bliżej. GDDKiA wkrótce uruchomi przetarg na 16 km trasy

155
Podziel się:

Wykonawcy, zainteresowani przetargiem na wybudowanie 16-km odcinka przyszłej A18, mogą już myśleć o szykowaniu ofert. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wysłała do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dokumentację przetargową.

Budowa odcinka przyszłej A18 ma zakończyć się w 2023 roku (zdj. ilustracyjne).
Budowa odcinka przyszłej A18 ma zakończyć się w 2023 roku (zdj. ilustracyjne). (Domena publiczna)

"Przetarg dotyczy odcinka, który zaczyna się 4 km przed węzłem Iłowa, a kończy się na granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego" - podaje GDDKiA w komunikacie.

Jak czytamy dalej, w opublikowanym ogłoszeniu mają się znaleźć szczegóły dotyczące "warunków udziału w przetargu, zakres zamówienia i termin składania ofert". Zadaniem wykonawcy będzie przebudowa południowej jedni drogi nr 18 wraz z jej otoczeniem.

"W zakres inwestycji wchodzi również budowa dróg dojazdowych, przebudowa węzła Iłowa oraz budowa urządzeń infrastruktury technicznej i związanej z ochroną środowiska (np. przejścia dla zwierząt). Zadanie będzie realizowane w formule 'Buduj'" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Zobacz też: Pieniądze z Unii na infrastrukturę. Wiemy, jakie drogi powstaną

Na realizację zamówienia wykonawca będzie mieć 25 miesięcy. Do czasu robót nie wlicza się okresów zimowych (trwających od 15 grudnia do 15 marca). Roboty na A18 mają być zakończone w 2023 roku.

Całe przedsięwzięcie ma na celu dostosować drogę krajową nr 18 na odcinku Olszyna-Golnice (o długości ponad 70 km) do standardów sieci drogowej o parametrach autostradowych. Inwestycja ta jest trzecim etapem budowy przyszłej autostrady A18, o czym przypomina Dyrekcja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(155)
Realista.
3 lata temu
Przecież tam już trwa budowa. Od zjazdu na Żary do samego zjazdu na Iłową. Jakieś niesprawdzone info podajecie.
Irasiad
3 lata temu
Jedyna rozpoczęta i zakończona inwestycja drogowa za dobrej zmiany to autostrada do Brzeszcz - siedziba Szydło.
ds
3 lata temu
16 km hehe kabaret
TIR-y na wago...
3 lata temu
Cały centralny obszar północno-zachodniej Polski bez inwestycji drogowych. Droga krajowa nr 22 – droga krajowa klasy GP oraz klasy S o długości około 460 km prowadząca od przejścia granicznego polsko-rosyjskiego w Grzechotkach do granicy polsko-niemieckiej w Kostrzynie, która przebiega przez w/w obszar Polski dosłownie "pęka w szwach" Mieszkańcy miejscowości położinych wzdłuż DK22 planują przeprowadzać protesty w związku z dużym natężeniem ruchu na DK22 oraz brakiem inwestycji mających na celu odciązenie drogi krajowej 22 tzn. budowy trasy szybkiego ruchu lub autostrady.
Z ciekawości ...
3 lata temu
A gdzie będzie autostrada A9 i A13?
...
Następna strona