Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Janoś
Krzysztof Janoś
|

Awaria Czajki. Prezes Wód Polskich już 4 miesiące temu ostrzegał przed katastrofą

587
Podziel się

W kwietniu Przemysław Daca prezes Wód Polskich pisał do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w sprawie stołecznej oczyszczalni. Pytał o prace mające zapobiec kolejnej katastrofie ekologicznej.

Awaria Czajki. Prezes Wód Polskich już 4 miesiące temu ostrzegał przed katastrofą
Warszawskie ścieki rok po pierwszej awarii Czajki ponownie wpływają do Wisły. (PAP, PAP/Leszek Szymański, Leszek Szymañski)
bDyCWPTp

Rok po awarii kolektorów stołecznej oczyszczalni ścieków Warszawa ponownie musi zrzucać ścieki do Wisły. O kolejnym rozszczelnieniu poinformował w sobotę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wciąż trwa ustalanie przyczyn awarii.

Tymczasem prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca opublikował na Twitterze pismo, które przesłał prezydentowi Warszawy w kwietniu tego roku.

bDyCWPTr

Daca prosi w nim o informacje na temat podjętych działań, które miałyby zminimalizować ryzyko ponownej katastrofy ekologicznej na wskutek awarii Czajki. Prezes Wód Polskich przypomina w nim prezydentowi Trzaskowskiemu, że zapewniał on, iż przyczyny awarii z sierpnia 2019 r. zostaną wyjaśnione.

Jak argumentuje w piśmie Daca, ewentualna katastrofa w tym roku byłaby jeszcze groźniejsza w skutkach. Wszystko przez niski stan wody w Wiśle.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

"Kolejna potencjalna awaria skutkująca niekontrolowanym zrzutem ścieków do wód, mogłaby mieć katastrofalne skutki dla wielu ekosystemów. Włączając w to również skażenie wód Bałtyku" - czytamy w piśmie.

bDyCWPTx

Prezes Przemysław Daca prosi w nim również o przesłanie informacji na temat postępów w pracach nad budową dodatkowej nitki rurociągu pod dnem Wisły, doprowadzającego ścieki do oczyszczalni Czajka.

Autor pisma przypomina prezydentowi Trzaskowskiemu, że ten obiecywał powstanie takiego alternatywnego sposobu przesyłu ścieków do oczyszczalni. Jak podkreśla Daca w swoim wpisie na Twitterze, pismo to zostało bez odpowiedzi.

bDyCWPTS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(587)
Rysiek
5 miesięcy temu
Po to sie wybiera wladze aby zajmowaly sie powaznymi sprawami, a nie glupotami typu LGBT!!!
wyborca
5 miesięcy temu
Panie Trzaskowski niech Pan przekaże całość gospodarki wodno-ściekowej w Wrzawie Wodom Polskim . Niech zajmą tym co mają w nazwie , bo haracz albo ładniej opłatę zdrowotną to pobierać każdy potrafi. Parkingowy też pobiera opłatę ale nic nie tworzy
Co to za
5 miesięcy temu
Prezes ktory zbiera oplaty i pisze pisma zamiast dzialac?
bDyCWPTT
zen
5 miesięcy temu
Czy Zieloni i Ekolodzy z całej Europy i Polski już jadą i w ramach protestu będą się przykuwać łańcuchami do oczyszczalni i bram warszawskiego ratusza?
Hetman Polny
5 miesięcy temu
WAŻNE ŻE CIEPŁE POSADKI ZAPEWNIONE W WODOCIĄGACH I MIMO ART 52 KODEKSU PRACY DALEJ GRZANIE STOŁKÓW . SOCJALIZM
...
Następna strona