Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria Nord Stream 2. Steinhoff: ta inwestycja to największy błąd polityki Niemiec

- Awaria Nord Stream II, o której poinformowała Dania, to usterka techniczna. Jest niebezpieczna, bo to zagrożenie dla ekosystemu - powiedział w programie "Newsroom" WP Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. – Trzeba przeprowadzić akcję naprawczą. To jest dość skomplikowana materia. Duńczycy ogłosili alert dla przepływających statków, należy tę sprawę traktować bardzo poważnie. Tym bardziej, że gdzieś w pobliżu miejsca awarii krzyżuje się z NS2 rurociąg Baltic Pipe. Zobaczymy, jakie będą dalsze informację. Myślę, że dopóki w Federacji Rosyjskiej nie nastąpią znaczące zmiany, projekt NS2 nie będzie funkcjonować. To jest jeden z największych błędów europejskiej polityki energetycznej, konkretnie: błąd Niemiec, które uzależniły się od gazu z Rosji w nadmiernym stopniu zamiast dywersyfikować dostawy tego surowca. Chcieli być hubem rosyjskiego gazu, teraz brutalnie przekonują się o konsekwencjach tych decyzji.

0
0
56
Podziel się
Komentarze (56)
zobacz więcej komentarzy (56)
KOMENTARZE
(56)
ok0
2 miesiące temu
cyt[To jest jeden z największych błędów europejskiej polityki energetycznej, konkretnie: błąd Niemiec, które uzależniły się od gazu z Rosji w nadmiernym stopniu zamiast dywersyfikować dostawy tego surowca].Jak to możliwe w we władzach GAZPROMU pracował nieniecki polityk i inni z Europy i nie upilnowali takiego ,,ciasteczka''
PIS kłamie
2 miesiące temu
Czyli że nasze Baltic Pipe pozostanie puste. No bo skąd ma on czerpać ten norweski gaz (na który do dziś nie podPISano żadnych umów? Baltic Pipe kończy się na duńskim wybrzeżu. Potem jest podłączony do DUŃSKIEGO rurociągu (czy ktoś słyszał o polskich umowach gazowych z Duńczykami?) biegnącego przez całą Danię na Morze Północne gdzie łączy z NIEMIECKIM EuroPipe2. Odpowiednik NordStremam2. Czy ktoś słyszał o jakichkolwiek umowach z Niemcami na przesył tego gazu?
Alchemik
2 miesiące temu
Teraz i BALTIC PIPE w strachu, nie chciała Polska NS2 przez swoje terytorium
Cxx
2 miesiące temu
Na Odrze zrobił ktoś sabotaż po to, żeby był następny zapalnik do krytyki PiS. Opozycja pluła się całe tygodnie obwiniając rządzących o katastrofę ekologiczną. A czemu teraz nie plują się? Przecież ten wyciek gazu na Bałtyku to masakryczna katastrofa. Tyle złomu będzie nie do wykorzystania. Tyle pracy ludzkiej zmarnowanej. Co to chorzy miliarderzy mogą zrobić jak polityka nie jest przyjazna ich biznesom.
Cxx
2 miesiące temu
A może to nasza opozycja rozwaliła te rurociągi, skoro Sikorski zwala na USA.
...
Następna strona