Notowania

warszawa
28.08.2019 16:35

Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. GIS monitoruje bezpieczeństwo wody przeznaczonej do spożycia

W Warszawie doszło do awarii kolektora oczyszczalni ścieków "Czajka". Przeprowadzany jest kontrolowany spust ścieków do Wisły. GIS powołał sztab, który na bieżąco monitoruje sytuację pod kątem bezpieczeństwa wody przeznaczonej do spożycia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Youtube.com)
Awaria oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. GIS monitoruje bezpieczeństwo wody

Jak informowaliśmy na money.pl, w środę doszło do awarii kolektora, który przesyła część ścieków z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni ścieków "Czajka".

Przeprowadzany jest kontrolowany spust ścieków do Wisły. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zwołał pilny sztab kryzysowy.

- W związku z awarią w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, powołany sztab, na bieżąco monitoruje sytuację pod kątem bezpieczeństwa wody przeznaczonej do spożycia i jest w stałym kontakcie z inspektorami sanitarnymi właściwymi terenowo dla dotkniętych województw - poinformował na Twitterze Główny Inspektorat Sanitarny.

Zobacz: Norma przekroczona nawet 300 razy. Naukowcy opublikowali przerażający raport

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski zapewniał podczas specjalnej konferencji, że woda w Warszawie jest pitna i bezpieczna. - To miejsce, w którym mamy do czynienia z tym upustem ścieków, jest poniżej ujęć wody - zaznaczył.

W Centrum Bezpieczeństwa pojawiły się służby wojewody po to, by ocenić wszystkie skutki awarii.

- Trzeba było wejść do środka rurociągu, aby sprawdzić na ile poważna jest awaria. W tej chwili bada to MPWiK. Na razie jest za wcześnie by mówić, jak rozległa jest awaria i jakie są jej skutki. Sprawa ma dla nas najwyższy priorytet - mówił Trzaskowski.

- Niestety wróciliśmy do tej sytuacji sprzed roku 2012, kiedy ta część ścieków była bezpośrednio odprowadzana do Wisły - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2019

BBalcerowiczWróciliśmy do roku 2012 roku do spuszczania ścieków do Wisły. A kto wtedy rządził od 2005 roku. Buhaahahahahahahahahahahahahahahaha. Ten sam buraczny … Czytaj całość

28-08-2019

BBalcerowicz"Sprawa ma dla nas najwyższy priorytet....dlatego ogłosiliśmy po 24 godzinach". Brawo Po i Trzaskowski. Aktualne igrzyska Wolności brzmią: … Czytaj całość

28-08-2019

selvmord separasjonPolska to juz kraj zniszczony doszczetnie!

Rozwiń komentarze (3)