Notowania

bbn
08.01.2020 14:45

BBN. Konflikt Iran - USA tematem rozmów "na szczycie". Udział biorą m.in Duda i Morawiecki

Prezydent Andrzej Duda odbywa właśnie spotkanie w BBN z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami Rady Ministrów (początek o godz. 13.00); głównym celem spotkania jest ocena sytuacji bezpieczeństwa oraz "omówienie scenariuszy ewentualnych działań wobec kryzysu na Bliskim Wschodzie".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
BBN. Konflikt Iran - USA tematem rozmów "na szczycie". Udział biorą m.in Duda i Morawiecki

BBN. Konflikt Iran - USA tematem rozmów "na szczycie". Udział biorą m.in Duda i Morawiecki

Jak poinformował wcześniej Michał Dworczyk z KPRM w spotkaniu w BBN oprócz Dudy uczestniczy również premier Mateusz Morawiecki, część ministrów i dowódcy wojskowi.

Oglądaj: BBN. Konflikt Iran-USA. Włodzimierz Czarzasty zasiał ziarno niepokoju ws. Polski

BBN już wcześniej podało, że w związku z ostatnimi wydarzeniami, prezydent Duda przewodniczył we wtorek Radzie Gabinetowej oraz naradzie z udziałem koordynatora służb specjalnych i szefów poszczególnych służb, których tematami przewodnimi były sytuacja na Bliskim Wschodzie, obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau oraz zadania polityki historycznej w kontekście relacji polsko-rosyjskich.

Przypomnijmy, że samo Biuro (BBN) stanowi "merytoryczno-organizacyjne zaplecze" (funkcja sekretariatu) Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Jest urzędem, przy pomocy którego Prezydent RP wykonuje swoje zadania w zakresie bezpieczeństwa i obronności.

BBN. Konflikt Iran - USA tematem rozmów "na szczycie". Stanowisko szefa Biura

W kwestii polskiego bezpieczeństwa wobec konfliktu na Bliskim Wschodzie wypowiedział się również szef BBN Paweł Soloch, który podczas rozmowy w TVP podkreślił, że na chwilę obecną, według informacji, jakie posiada BBN, jesteśmy bezpieczni. - Polska nie jest na pierwszej linii frontu – zapewnił.

Soloch zapewnił także, że prezydent Duda śledzi wydarzenia i jest na gorącej linii z przedstawicielami służb, konsultując się przy okazji z ekspertami. – Nasza wojskowa obecność w Iraku jest w ramach NATO i na chwilę obecną pozostajemy na miejscu – dodał szef BBN.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

domecekDWAJ KŁAMCY

08-01-2020

oszuściShow must go on dla ciemnego luda. A ci knują kogo jeszcze okraść

Rozwiń komentarze (2)