Mateusz Ratajczak

Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

- Państwo polskie przygotowuje wariant najgorszy – przyznała w programie "Money. To się liczy” Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. – Postulowaliśmy wczoraj na spotkaniu z ministrem Jarosławem Gowinem, by zaraz po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej, otworzyć w pierwszej kolejności siłownie, kluby fitness. Z twardych danych wynika, że te miejsca nie są największym problemem w temacie rozprzestrzeniania się wirusa, ale strategia rządu jest taka, by ograniczać kontakt. Krzywa zakażeń, ten nagły przyrost zmusił nas do tego, by wprowadzić takie ograniczenia. Teraz wszystko zależy od naszej odpowiedzialności, to zdecyduje o rozwoju sytuacji. Jeśli jako społeczeństwo będziemy działać jak drużyna, zatroszczymy się o siebie i nasze środowiska, surowsze restrykcje nie będą koniecznie.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie