Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
infrastruktura
14.05.2020 12:47

Będzie droga S1 Mysłowice - Bielsko-Biała. Podpisano umowę

Podpisano umowę na realizację pierwszego odcinka drogi ekspresowej S1 Mysłowice - Bielsko-Biała. 15-km odcinek od Oświęcimia do Dankowic będzie kosztował 989,7 mln zł - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Na budowę trasy kontrakt przewiduje 33 miesiące

Odcinek od Oświęcimia do Dankowic wybuduje konsorcjum firm PORR oraz Mota-Engil Central Europe.

- Droga ekspresowa S1 między Mysłowicami a Bielskiem-Białą wchodzi w fazę realizacji. Dzięki niej usprawnimy komunikację na granicy woj. śląskiego i małopolskiego, a kierowcy zyskają kolejny odcinek bezpiecznej drogi ekspresowej. Łączymy fragmenty dróg w spójną sieć komunikacyjną - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Droga będzie dwujezdniowa, ekspresowa, będzie miała po dwa pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Powstaną trzy węzły drogowe (Oświęcim, Wola, Brzeszcze), a także drogi obsługujące tereny przyległe do trasy.

Drogi budowane mimo koronawirusa. "Budownictwo to koło zamachowe gospodarki"

Droga zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska oraz systemy odwodnienia i oświetlenie, wynika z komunikatu.

Inwestycja będzie realizowana w formule Projektuj i buduj. Na opracowanie projektu i budowę trasy kontrakt przewiduje 33 miesiące. Do czasu realizacji robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: infrastruktura, drogi, gddkia, infrastruktura drogowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2020

bacaprzed wyborami zawsze są piękne plany , a po wyborach dowiemy się że przetarg unieważniono bo pieniądze pójdą na propagandę w TVP i Rydzyka - któremu … Czytaj całość

14-05-2020

NomenklaturaCzy ten węzeł w Brzeszczach nie powinien się nazywać: " Krzyżówka im Beci Szydłówny". Przecież jej się należy, no nie? Lechu K. też jest … Czytaj całość

14-05-2020

asfaltDlaczego nie powiedział skąd będą pieniądze.

Rozwiń komentarze (11)