Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Bezrobocie w Grecji rośnie, ale wciąż dalekie od niedawnych niechlubnych rekordów

4
Podziel się:

Wskaźnik bezrobocia w Grecji wzrósł w kwietniu do 15,5 proc. Bez pracy pozostają głównie ludzie młodzi, do 24. roku życia.

Grecja zaledwie dwa lata temu przestała korzystać z unijnej kroplówki po kryzysie z 2008 r.
Grecja zaledwie dwa lata temu przestała korzystać z unijnej kroplówki po kryzysie z 2008 r. (Pixabay)
bELbeTud

Ogółem liczba bezrobotnych wyniosła 708,65 tys. Najbardziej poszkodowani są przez kryzys ludzie młodzi, którzy nie ukończyli 24. roku życia. Wśród nich stopa bezrobocia wzrosła z 32,7 proc. w kwietniu 2019 r. do 33,6 proc. w kwietniu tego – informuje Reuters.

Choć sytuacja jest zła, to biorąc pod uwagę ostatnie lata, wcale nie zbliża się do najgorszej. Rekordowe bezrobocie zostało w Grecji odnotowane we wrześniu 2013 r. i wyniosło 27,8 proc.

Grecja zaledwie dwa lata temu wyszła z unijnego programu pomocowego,w ramach którego dostała przez osiem lat prawie 289 mld euro. Warunkiem zakończenia programu pomocowego było trzymanie ścisłej dyscypliny finansowej przez Grecję. Ateny mają teraz do 2022 roku utrzymywać nadwyżkę pierwotną w budżecie (czyli bez kosztów obsługi długu) w wysokości 3,5 proc. PKB. W obecnych okolicznościach może to być trudne.

bELbeTuf

Grecja ma nadzieję, że turyści dopiszą. Bez nich sytuacja na rynku już na jesień może niebezpiecznie zbliżyć do poziomu sprzed 7 lat.

Zobacz także: Obejrzyj: Bezrobocie w Polsce. Oto, dlaczego nie ma gwałtownego skoku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bELbeTuG
KOMENTARZE
(4)
K111
rok temu
Gdyby nie mieli euro, niemcy by ich olali a tak musieli spłacić ich dlugi. Teraz w Polsce się zadłużamy i rozdajemy, ale spłacać będą nasze wnuki.
żorż
rok temu
Grecja nie ma kryzysu, ona jest kryzysem...
Byle nie Trza...
rok temu
Gdzie do cholery te pieniądze? To obecnie 1,3 biliona złotych!!! Kto zapłaciła za to? Unia tzn. również i Polska. A nam się wyrzuca rozdawnictwo. Panowie z PO to wasi koledzy prowadzą rozdawnictwo.
bELbeTuH
Xd
rok temu
Brali ojro mówili będzie lepiej mówili, pozostałość po wcześniejszym kryzysie zostawia piętno na kilkadziesiąt lat