Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|
aktualizacja

Białoruś odpowiada na sankcje przeciw niej. Mówi o "nielegalnej presji ze strony kolektywnego Zachodu"

389
Podziel się:

Białoruś wprowadza embargo na żywność z krajów, które wprowadziły sankcje wobec władz Białorusi. Białoruskie sankcje mają obowiązywać od 1 stycznia 2022 r. Z embarga wyłączone jednak zostały produkty do użytku indywidualnego, żywność dla dzieci i szereg innych pozycji "krytycznego importu".

Białoruś odpowiada na sankcje przeciw niej. Mówi o "nielegalnej presji ze strony kolektywnego Zachodu"
Sankcje za sankcje. Białoruś wprowadza embargo na żywność (PAP/EPA, TATYANA ZENKOVICH)
bFfDEffV

O decyzji Białorusi poinformowała we wtorek agencja BiełTA, powołując się na białoruski rząd.

"Decyzją rządu od 1 stycznia 2022 r. wprowadzone zostaje embargo na szeroką gamę produktów żywnościowych, pochodzących z krajów, które prowadzą dyskryminacyjną politykę i realizują nieprzyjazne działania wobec naszego kraju" – poinformowało biuro prasowe rządu Białorusi.

W komunikacie wskazano, że jest to odpowiedź na "próby nielegalnej presji sankcyjnej ze strony kolektywnego Zachodu". Jak zaznaczono, z embarga wyłączone zostały produkty do użytku indywidualnego, żywność dla dzieci i szereg innych pozycji "krytycznego importu". Wyjaśniono, że ma to na celu ograniczenie negatywnego wpływu embarga na białoruskich obywateli.

bFfDEffX
Zobacz także: Łukaszenka grozi Polsce rozmieszczeniem rosyjskiej broni jądrowej. "Jesteśmy na to gotowi"

Może być więcej

Rząd zapowiedział również, że będzie podejmować działania na rzecz zwiększenia własnej produkcji oraz importu z krajów "przyjaznych".

"W przypadku dalszych działań destrukcyjnych Białoruś zastrzega sobie prawo do rozszerzenia listy zakazanych towarów" – podano.

bFfDEfgd

W ubiegły czwartek UE uchwaliła kolejny pakiet sankcji wobec Białorusi. Restrykcje polegają na zakazie wjazdu do UE i zamrożeniu aktywów. Obejmują one ok. 30 osób i podmiotów zaangażowanych w represje wobec społeczeństwa obywatelskiego i sprowadzanie migrantów na Białoruś. Dotyczą m.in. linii lotniczych Belavia. Wprowadzenie nowych sankcji ogłosiły również USA, Wielka Brytania i Kanada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfDEfgy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(389)
Zwykły Kowals...
2 miesiące temu
Najgorszym złem tego świata są POLITYCY i dotyczy to wszystkich krajów. Dobry polityk musi kłamać, czarować, obiecywać, oszukiwać i być bez skrupułów. Nim lepszy tym ma bardzie rozwinięte te cechy. Drugim złem jest religia. Wszelkie wojny wybuchają albo przez polityków albo przez religię.
Adek
2 miesiące temu
To jest nie do pomyślenia żeby 21 wieku zwykły kołchoźnik wstawiał warunki zachodowi to się w pale nie mieści
Wis35
2 miesiące temu
Państwo Polskie powinno zamknąć drogę towarową kolejową
bFfDEfgz
****
2 miesiące temu
szkoda narodu przez niego tylko cierpią
rysiek70
2 miesiące temu
Bandziorowi Lukaszence na jego ludziach nie zalezy. On ma konserwy.
...
Następna strona