Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Strajki na Białorusi, przystępują kolejne zakłady. Komitet Strajkowy obiecuje pomoc dla zwalnianych

29
Podziel się:

Na Białorusi sytuacja jest coraz gorętsza. Do strajku przyłączają się kolejne przedsiębiorstwa, w tym również te państwowe. Mowa tu choćby o firmach produkujących tabor kolejowy oraz traktory.

Strajki na Białorusi, przystępują kolejne zakłady. Komitet Strajkowy obiecuje pomoc dla zwalnianych
Na Białorusi wrze. Komitet strajkowy zamierza wesprzeć finansowo największe zakłady pracy (PAP/EPA, PAP/EPA/YAUHEN YERCHAK, YAUHEN YERCHAK)
bECvzIwR

Jak pisze "Rzeczpospolita", wiele firm w zamian za dołączenie do strajku ma otrzymać pieniądze. Mowa tu o 100 tys. dolarów dla każdego zakładu. Poinformował o tym Andriej Striżak, koordynator Ogólnobiałoruskiego Komitetu Strajkowego. Jak dodał, właśnie solidarność to coś, czego najbardziej boją się białoruskie władze w kontekście strajku.

Dodatkowo każdy, kto straci pracę z powodu protestu, będzie mógł ubiegać się o 1500 dolarów wsparcia. To mniej więcej równowartość trzech miesięcznych pensji na Białorusi.

Zobacz także: Białoruś. Kolejny dzień zamieszek. Milicja brutalnie tłumi protesty
bECvzIwT

Problem polega na tym, że nikt nie wie, skąd takie pieniądze miałyby pochodzić. Striżak tego nie precyzuje, nie wyjaśnia tego również "Rzeczpospolita".

A strajkujących jest coraz więcej. Oprócz wspomnianych zakładów produkujących tabor czy traktory, do protestu przyłączyli się również m.in. pracownicy huty szkła w Połocku, zakładów konstrukcji metalowych, a od środy zapowiedzieli to zatrudnieni w białoruskiej telewizji.

bECvzIwZ

Na tym nie koniec. Przedstawiciele luksusowego hotelu Palace w Nieświeżu zapewnili, że wszyscy represjonowani strajkujący będą mogli liczyć na wypoczynek właśnie w ich obiekcie.

Oferta dotyczy również tych funkcjonariuszy, którzy w ostatnich dniach "wypowiedzieli posłuszeństwo" Łukaszence i postanowili zrezygnować ze służby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECvzIxu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
Wariant rumuń...
rok temu
No ciekawe skąd ta kaska i komu trafi do kieszonki?
Zamali wgloba...
rok temu
Analiza stanu i perspektyw rozwoju Białorusi GUGL
cichociemny
rok temu
Jeszcze niedawno Mike Pompeo zapewniał Białoruś, że dostarczy jej gaz. Jak widać sprawy ruszyły z kopyta. W ten pucz może być zaangażowany sam Łukaszanko dogadamy z jankesami. Bardzo sprawnie przebiegają tam strajki jak na kraj odcięty od internetu. Baćka nie chciał oddać Białorusi Putinowi i postanowił zrobić deal z USA.
bECvzIxv
harcownik za ...
rok temu
Mam nadzieję, że jak USA macza łapy w Białorusi to tak żeby nie oddać jej Moskwie.
Polska racja ...
rok temu
Najważniejsze z punktu widzenia interesów Polski jest wydajecie Białorusi z wpływów Rosji! Z kim, to już kwestia drugorzędną.
...
Następna strona