Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biedronka zmienia godziny, rotuje pracownikami, wprowadza limity klientów. Wszystko w obawie przed koronawirusem

Pracownicy Biedronki zostaną podzieleni na dwie grupy i pracować będą rotacyjnie, tak by uniknąć sytuacji, że cały zespół jednocześnie będzie musiał poddać się kwarantannie - ustalił money.pl. Przy kasach wkrótce pojawią się osłonki pleksi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Biedronka szykuje się na koronawirusa. Zmienia godziny pracy sklepów.

Sieć sklepów Biedronka zmienia organizację pracy, by w lepszym stopniu chronić pracowników, którzy - mając kontakt z setkami klientów każdego dnia - są narażeni na zarażenie koronawirusem. Dotarliśmy do pisma, które dyrektor generalny sieci Luis Araujo skierował do wszystkich pracowników.

"Najpóźniej od najbliższego poniedziałku 23 marca do odwołania, w naszych sklepach wprowadzimy nową organizację pracy opartą na oddzielnych zespołach. Zapewni to lepszą ochronę naszych pracowników, jednocześnie gwarantując klientom dostęp do podstawowych produktów spożywczych i higienicznych" – czytamy w piśmie, do którego dotarł money.pl.

Co to konkretnie oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na grupy, które rotacyjnie będą wykonywać pracę w sklepie lub pozostaną w domu. Oznacza to, że w jednym tygodniu pracuje część pracowników, a w kolejnym druga część. Dzięki temu jeśli w zespole A będzie stwierdzony przypadek koronawirusa, to drugi zespół będzie mógł zastąpić załogę na kwarantannie.

Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Sklep zadecydował też o wzmocnieniu dostępnych dla pracowników środków higieny. Zostaną wyposażeni w jednorazowe maseczki i rękawiczki. "Mimo że stosowanie ich nie stanowi skutecznego środka zabezpieczającego, dla poprawy komfortu pracy pracowników zdecydowaliśmy się zapewnić pełną ich dostępność" - wyjaśnia firma w piśmie. W ciągu tygodnia rozpocznie się też montaż osłon z pleksi przy boksach kasowych.

Pewne zmiany czekają też klientów. Inne będą godziny otwarcia sklepów. Zakupy będzie można robić między 8 a 20. To nie koniec nowości dla klientów. Przy kasach będą znaki graficzne, które mają wskazywać, gdzie oczekiwać na swoją kolejkę. Pracownicy ochrony będą dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni

Klienci będą mogli skorzystać z chusteczek nawilżonych, które wystawione będą w okolicy kas. Wkrótce w sklepach zostaną również ustawione podajniki z płynem dezynfekującym. Jak zapewniono w firmie wszystko, w miarę dostępności takiego płynu na rynku.

"Wiemy, że kryzys związany z koronawirusem może się nadal pogłębiać, co oznacza, że czekają nas bardzo wymagające tygodnie. Bardzo proszę o wspieranie się nawzajem" - napisał Luis Araujo.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: koronawirus, Biedronka, Jeronimo Martins Polska S.A, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-03-2020

niepowtarzalny65Dziewczyny w Biedronce maja bardzo ciężko jednak pracuja z poswieceniem. Przez ich rece przechodza tony towarow, dlatego bądżmy dla nich mili!

17-03-2020

WrrrCiekawe co z buleczkami dostepnymi dla kazdego klienta, tego chorego tez, ludzie nie zakladaja rękawiczek kiedy siegaja po pieczywo i nikt tego nie … Czytaj całość

18-03-2020

PitA klienci oczekują może w końcu czystych koszykow czystych taśm porządku w sklepach

Rozwiń komentarze (712)