Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Biedronka zmienia godziny, rotuje pracownikami, wprowadza limity klientów. Wszystko w obawie przed koronawirusem

712
Podziel się:

Pracownicy Biedronki zostaną podzieleni na dwie grupy i pracować będą rotacyjnie, tak by uniknąć sytuacji, że cały zespół jednocześnie będzie musiał poddać się kwarantannie - ustalił money.pl. Przy kasach wkrótce pojawią się osłonki pleksi.

Biedronka szykuje się na koronawirusa. Zmienia godziny pracy sklepów.
Biedronka szykuje się na koronawirusa. Zmienia godziny pracy sklepów. (Shutterstock.com)

Sieć sklepów Biedronka zmienia organizację pracy, by w lepszym stopniu chronić pracowników, którzy - mając kontakt z setkami klientów każdego dnia - są narażeni na zarażenie koronawirusem. Dotarliśmy do pisma, które dyrektor generalny sieci Luis Araujo skierował do wszystkich pracowników.

"Najpóźniej od najbliższego poniedziałku 23 marca do odwołania, w naszych sklepach wprowadzimy nową organizację pracy opartą na oddzielnych zespołach. Zapewni to lepszą ochronę naszych pracowników, jednocześnie gwarantując klientom dostęp do podstawowych produktów spożywczych i higienicznych" – czytamy w piśmie, do którego dotarł money.pl.

Co to konkretnie oznacza? Pracownicy zostaną podzieleni na grupy, które rotacyjnie będą wykonywać pracę w sklepie lub pozostaną w domu. Oznacza to, że w jednym tygodniu pracuje część pracowników, a w kolejnym druga część. Dzięki temu jeśli w zespole A będzie stwierdzony przypadek koronawirusa, to drugi zespół będzie mógł zastąpić załogę na kwarantannie.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawiurs i jego wpływ na gospodarkę Polski

Sklep zadecydował też o wzmocnieniu dostępnych dla pracowników środków higieny. Zostaną wyposażeni w jednorazowe maseczki i rękawiczki. "Mimo że stosowanie ich nie stanowi skutecznego środka zabezpieczającego, dla poprawy komfortu pracy pracowników zdecydowaliśmy się zapewnić pełną ich dostępność" - wyjaśnia firma w piśmie. W ciągu tygodnia rozpocznie się też montaż osłon z pleksi przy boksach kasowych.

Pewne zmiany czekają też klientów. Inne będą godziny otwarcia sklepów. Zakupy będzie można robić między 8 a 20. To nie koniec nowości dla klientów. Przy kasach będą znaki graficzne, które mają wskazywać, gdzie oczekiwać na swoją kolejkę. Pracownicy ochrony będą dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni

Klienci będą mogli skorzystać z chusteczek nawilżonych, które wystawione będą w okolicy kas. Wkrótce w sklepach zostaną również ustawione podajniki z płynem dezynfekującym. Jak zapewniono w firmie wszystko, w miarę dostępności takiego płynu na rynku.

"Wiemy, że kryzys związany z koronawirusem może się nadal pogłębiać, co oznacza, że czekają nas bardzo wymagające tygodnie. Bardzo proszę o wspieranie się nawzajem" - napisał Luis Araujo.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(712)
aaa
4 lata temu
to wszytko juz przeszlosc nie ma grup pracownicy musza pracowac po 12 godzin nie dezynfekuje sie sklepu pracownic nie sa chronieni w żaden sposób a wszystko dlatego bo liczy się zysk a nie zycie pracowników
6436
4 lata temu
ha ha ha a może Biedronka zrezygnuje z totalnej głupoty. w sklepie moż eprzebywać określona liczba odób i to jest ok. normalnie rano się wpuszcza np. 8 klientów i potem ile odób wyjdzie tyle wchodzi. Niestety wczoraj przed Biedronką było piekło. wpuszczali p o8 osób i dopiero jak cała grupa wyszła mogli wejsć następni. Bez sensu. Ludzie czekali na zimnie. I tak już sama liczba osób na sklep wydłuża kolejkę a tu jeszcze bezsewns, .
BOLO
4 lata temu
TE OSŁONKI PRZY KASACH POWINNY BYĆ JUŻ DWA - TRZY TYGODNIE TEMU TAK JAK W INNYCH SKLEPACH !!!!!!!!!!!!!!!!!
artur
4 lata temu
Ściema jak zawsze żadne 5 na 5 proszę sprawdzić jak jest komu? w tych czasach
gabrys204
4 lata temu
Proszę jechac do supermakietu Auchan tam dopiero jest kultura do kasy podchodzi jeden kljent wykłada zakupy po zapłaceniu pakuje towar odchodzi od kasy dopiero kasjerka prosi następną osobę Auchan w Gliwicach ul, Rybnicka a w Biedronce w Knurowie ul.Szpitalna bez żadnych zasad przeszczegania zasad robienia bezpiecznych zakupów
...
Następna strona