Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|

Bill Gates ostrzega. "Czeka nas prawdziwa katastrofa"

361
Podziel się

"Choć pandemia zdominowała wszelkie dyskusje, nie możemy zapominać o nadchodzącej katastrofie", pisze Bill Gates. Miliarder chwali świeżo zaprzysiężonego Joe Bidena i daje mu "cztery rady".

Bill Gates ostrzega. "Czeka nas prawdziwa katastrofa"
Bill Gates chwali Bidena i ostrzega świat (Facebook, Bill Gates)
bDIPECgl

W najnowszym wpisie na swoim blogu twórca Microsoftu przestrzega, żeby w czasach pandemii nie zapominać o "egzystencjalnym zagrożeniu", którym jego zdaniem są zmiany klimatyczne.

- Stany Zjednoczone mogą znów przewodzić światowej walce o klimat - pisze Bill Gates. Nie ukrywa, że podobają mu się pierwsze decyzje prezydenta Bidena, a zwłaszcza powrót do Porozumienia paryskiego. Miliarder jednak uważa, że to zdecydowanie za mało.

Po "15 latach zagłębiania się w temat" Gates proponuje amerykańskim władzom cztery sposoby na walkę z klimatyczną katastrofą. Przede wszystkim, zdaniem przedsiębiorcy, trzeba zwiększyć "podaż innowacji".

bDIPECgn
Zobacz także: Sahara zasypana śniegiem. Niewiarygodne nagranie z serca pustyni

"Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię" - pisze Gates.

Niezbędne, jego zdaniem, jest również zwiększenie popytu na innowacje. Gates nawiązuje tu to swoich doświadczeń z Microsoftu. "Stworzenie świetnego produktu jeszcze nie oznacza, że zdominujemy rynek" - pisze. Podobnie jest w kwestiach klimatu, argumentuje Gates. Jak dodaje, to rząd USA powinien "domagać się innowacji" i kreować zapotrzebowanie na przykład na czystą energię.

bDIPECgt

Choć swój wpis kieruje przede wszystkim do Amerykanów, to zaznacza, że "trzeba myśleć globalnie". To w jego przekonaniu trzeci sposób na zatrzymanie klimatycznej katastrofy.

"Temperatury w Teksasie nie spadną, jeśli nie ograniczymy emisji w Indiach. I odwrotnie, temperatury w Indiach nie przestaną rosnąć, jeśli Teksas nie poradzi sobie ze swoimi problemami" - argumentuje twórca Microsoftu.

Ostatnia z czterech rad Gatesa jest najmniej optymistyczna. Miliarder uważa, że nie ma już szans na zatrzymanie wzrostu temperatur na świecie, więc trzeba po prostu nauczyć się z tym żyć. "Owszem, musimy znaleźć metody na zatrzymanie wzrostów temperatur w przyszłości. Ale też musimy po prostu przystosować nasz świat do życia w wyższych temperaturach już teraz" - zaznacza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIPECgO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(361)
Prezydent duu...
miesiąc temu
Fachowiec od wszystkiego.
MJ-12
miesiąc temu
Trzeba jak najszybciej przestać słuchać porad tego przestępcy
nnn
miesiąc temu
bzdury nad bzdurami, Bill i jego teorie zeby wycisnąc chajs z ludzi...
bDIPECgP
EUROPEJ.
miesiąc temu
Oderwany od rzeczywistosci Wizjoner !! A czy tym zwiastunem katastrofy , nie iest on sam
aux
miesiąc temu
Najlepszy na zmiany klimatyczne jest coronavirus, ale słabo zabija przydałoby się coś mocniejszego
...
Następna strona