Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Black Friday i Boże Narodzenie. Poczta Polska szuka 1,5 tys. chętnych do pracy w szczycie sezonu

62
Podziel się:

Poczta Polska chce zatrudnić około 1,5 tys. pracowników sortowni oraz kierowców, którzy mają pomóc zapewnić terminowe doręczanie przesyłek przed świętami Bożego Narodzenia i w związku z nadchodzącym Black Friday - podała spółka. W ogłoszeniu zaznacza, że przeważającą formą zatrudniania będą w tym okresie umowy zlecenia.

Black Friday i Boże Narodzenie. Poczta Polska szuka 1,5 tys. chętnych do pracy w szczycie sezonu
Poczta Polska spodziewa się kilkudziesięcioprocentowego wzrostu ruchu. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)
bETtFePp

Jak poinformowano w komunikacie prasowym, ze względu na sytuację pandemiczną w Polsce, Poczta Polska spodziewa się istotnego wzrostu popytu na usługi kurierskie i paczkowe o co najmniej 60 proc. w najbliższym okresie świątecznym, w stosunku do miesięcy wcześniejszych. W związku z tym firma przygotowuje się do obsłużenia nawet dwukrotnie większej liczby przesyłek niż przeciętnie notowanych wielkości w roku - w tym również z okazji Black Friday.

Poczta Polska zamierza zatrudnić ok. 1500 pracowników do pracy w sortowniach oraz kierowców. W ramach kampanii rekrutacyjnej nasza firma oferuje umowy zlecenia - wskazała Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej, cytowana w informacji prasowej.

Według rzeczniczki Poczty, oferta dotyczy przede wszystkim osób, które chciałyby podreperować swój budżet przed świętami, "dlatego istnieje opcja podjęcia pracy bez konieczności zmiany stałego miejsca zatrudniania, a więc interesująca dla osób, które poszukują dodatkowego źródła dochodów i chciałyby pracować w różnych porach dnia".

bETtFePr
Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku

Poczta szuka pracowników sortowni

W informacji prasowej Poczty podkreślono, że praca w sortowni nie wymaga dodatkowych kwalifikacji i doświadczenia. Jedynie od kierowców wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii (umożliwiające prowadzenie pojazdów do 3,5 t lub powyżej 3,5 t w zależności od wybranej oferty). "W założeniach oferta dotyczy pracy do końca roku, ale w określonych przypadkach istnieje możliwość przedłużenia nawiązanej współpracy" - podano w informacji prasowej.

bETtFePx

Pracownicy pocztowych sortowni przesyłek poszukiwani są przede wszystkim w Warszawie, Lisim Ogonie (województwo kujawsko-pomorskie), Niepołomicach, Zabrzu, Łodzi, Wrocławiu i Komornikach, a kierowcy w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Toruniu, Niepołomicach, Gdyni, Katowicach, Łodzi.

Praca dla poczty w święta. Ile można zarobić?

Jak podano w informacji firmy, stawki dla pracowników są zależne od lokalizacji i wynoszą dla kierowców do 3,5 t - od 19 do 24 zł za godzinę, kierowców powyżej - 3,5 t od 20 do 26 zł za godzinę, pracowników sortowni - od 18,50 do 24 zł za godzinę.

Osoby zainteresowane ofertą mogą składać aplikacje za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
bETtFePS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(62)
Były i tak zo...
6 dni temu
Po ostatniej puli Pdo jak i zwolnień grupowych mamienie tym że w SZCZEGÓLNYCH przypadkach umowa może być podpisana jako umowa o pracę na dłuższy okres czasu jest trochę niepoważna... Co to za przypadki to sobie chyba każdy potrafi sam odpowiedzieć albo zapytać czemu tam jednak ludzie wolą na zleceniu pracować(sortownie). Pozdrawiam Solidarność!
Ech
1 tyg. temu
Tak , tak … będą clić kartki pocztowe z życzeniami od Polaków na emigracji w Wielkiej Brytanii … Zaś 8 zł wpadnie od życzenia … Morawiecki łata dziurę
Andrzej W
1 tyg. temu
BUAHAHA powodzenia
bETtFePT
Twujpan
1 tyg. temu
U mnie na Okęciu płacą 20 brutto to jakieś 15 netto przykład Niemcy 12 euro najniższa stawka godzinowa
Hahahahahah
1 tyg. temu
Może jakiś celebryta się skusi ?? Nie no oni nie wstają z łóżka za DNIÓWKĘ mniej niż 10 tysięcy
...
Następna strona