Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Bloomberg: Opel planuje zwolnić ponad 4 tys. osób do 2029 roku

19
Podziel się:

O planowanych cięciach kadrowych pracownicy niemieckiego Opla mają usłyszeć we wtorek 14 stycznia. Według informacji Bloomberga koncern planuje zwolnić 4,1 tys. pracowników.

Zwolnionych ma być nawet 4,1 tys. pracowników Opla.
Zwolnionych ma być nawet 4,1 tys. pracowników Opla. (iStock.com, iStock)
bEINdclN

Władze koncernu chcą rozłożyć zwolnienia na kilka najbliższych lat – informuje Bloomberg, który powołuje się na własne źródła. Pierwsze 2,1 tys. miejsc pracy zostanie zlikwidowanych do 2025 roku.

Następnie koncern planuje dokonać dwukrotnej redukcji po 1 tys. osób. Ten etap cięć kadrowych ma się zakończyć w 2029 roku.

Właścicielem Opla jest francuski PSA Group. Przedstawiciele PSA odmówili komentarza w tej sprawie.

bEINdclP
Zobacz także: Powstanie nowego Zespołu Edukacyjnego w Zielonej Górze i jego ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta

Koncern zlokalizowany w Niemczech zatrudnia ok. 30 tys. ludzi. 4,1 tys. zwolnień oznacza, że kadra firmy "skurczy się" o niecałe 14 proc. Jak podaje serwis Automotive News, PSA poprawiło sytuację finansową Opla. Jednak koncern nadal zmaga się z problemami, które wynikają m.in. z norm emisji spalin.

bEINdclV

Zwolnienia dotkną całej branży motoryzacyjnej. To efekt spadku popytu na samochody, a także przechodzeniem na napęd elektryczny. Taki napęd bowiem wymaga mniej części w autach.

Według grudniowych szacunków Bloomberg News, producenci samochodów planują w nadchodzących latach zlikwidować nawet ponad 80 tys. miejsc pracy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEINdcmq
KOMENTARZE
(19)
jan
2 lata temu
niech zrobią dofinansowanie w ramach programu opel plus ........przez wysokie podatki podatki podatki naród zwija się ale socjaliści chcą łagry przywracać
34ru
2 lata temu
Automatyzacja i robotyzacja postepuje
Jarek
2 lata temu
Kliencie pamiętam jak chcesz kupić OPLA nie rób tego, jak w Polsce były montowanie to były tanie części jak ich nie będzie to ceny wzrosną i jakość spadnie. FABRYKI nie mają być dobre tylko tanie, a oszczędza się na materialach
bEINdcmr
drt
2 lata temu
wywali kosmiczne ceny a ich samochody nie przystają do potrzeb rodziny
Widoar
2 lata temu
To jest odpowiedź na niepodpisany kontrakt przez Polaków na caracale.