Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boeing hojnie podziękuje byłemu już prezesowi. Nawet 60 mln dolarów na spokojną emeryturę

Były już prezes Boienga Dennis Muilenburg pozostawił po sobie bardzo długą listę problemów, ale firma zadba o to, by po zakończeniu kariery nie musiał martwić się o pieniądze. Sama odprawa wyniesie ok. 7 mln dolarów, a do tego dojdą np. akcje Boeinga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Dennis Muilenburg, były prezes Boeinga, może liczyć na sowita odprawę (Fot: AP)

W poniedziałek 23 grudnia dotychczasowy prezes Boienga Dennis Muilenburg zrezygnował ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Miało to związek z katastrofami samolotów 737 Max, w których zginęło łącznie 346 osób. CNN Business informuje dziś o tym, że choć prezes odszedł w niesławie, to nie powinien mieć problemów z zapewnieniem sobie dobrego życia "po Boeingu". Nie wiadomo jeszcze, jak duża odprawę otrzyma, bo zależy to od tego, w jaki sposób jego odejście zostanie zaklasyfikowane. Przejście na emeryturę, zwolnienie, rezygnacja?

Boeing zawiesza loty wszystkich samolotów typu 737
Katastrofa Boeinga. Amerykańska firma zawiesza loty wszystkich samolotów 737 Max

Amerykańskie media informują, że Muilenburg mógłby być uprawniony do planu świadczeń o wartości ponad 30 milionów dolarów i potencjalnie do odprawy w wysokości około 7 milionów dolarów. Muilenburg ma również do dyspozycji kolejne 20 milionów dolarów wartości nabytych akcji oraz pakiet emerytalny o łącznej wartości ponad 11 milionów dolarów.CNN szacuje, że w sumie Muilenburg może "wyjąć" z Boeinga 60 mln dolarów.

55-letni Muilenburg został dyrektorem generalnym Boeinga, największej na świecie firmy z branży lotniczej, w 2015 r. Wcześnie pracował na różnych innych stanowiskach – w sumie związany był z Boeingiem przez 34 lata.

Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: boeing, zwolnienie, prezes, odprawa, gospodarka, wiadomości, usa, samoloty
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-12-2019

wsdetak się okrada firmy, jeżeli akcje należą do funduszy ( drobni frajerzy, bo fundusz zarabia niezależnie czy klient traci czy nie) to zarządy … Czytaj całość

26-12-2019

MateuszChciałbym odejść z pracy w takiej niesławie.Tymczasem przysługuje mi jednomiesięczna odprawa w związku z przejściem na emeryturę.

26-12-2019

wefwKilkaset osób nie żyje i co? I ujów sto. A LIT za PiS chętnie jeszcze kilka maszyn dokupi.

Rozwiń komentarze (15)