Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o bonie turystycznym. - Bony trafią do beneficjentów na pewno niedługo. Jako ZUS realizujemy największe zadania w ramach tarczy antykryzysowej, także podjęliśmy się przygotowania, zwłaszcza infrastruktury, która stoi za bonem turystycznym - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Jak dodała, dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest to ogromne wyzwanie. - Przygotowujemy kilka rozwiązań. Z jednej strony dla uprawnionych, z drugiej strony - dla przedsiębiorców turystycznych. Wszystko jest na dobrej drodze. Myślę, że w ciągu kilku dni uruchomiona zostanie specjalna infolinia. Zgodnie z założeniami projektu, koniec lipca to jest ten termin, gdy wszystko będzie już dostępne - zapewniła.

KOMENTARZE
(34)
Pomyśl
4 lata temu
Rząd pieniędzy nie ma! Jeżeli twierdzi, że ma to zabiera Tobie żeby dać komu innemu,
nina
4 lata temu
A ja nie chcę bonu turystycznego mam gdzie mieszkać na mazurach i nad morzem .Ja potrzebuje dla syna na prywatne zabiegi stomatologiczne i laryngologiczne !!!!!!!
nie - wczasow...
4 lata temu
przed podpisaniem ustawy o bonie turystycznym, chyba w trakcie prac nad nim ,była mowa , że podmioty świadczące usługi turystyczne będą weryfikowane po kontem uczciwej działalności,więc pytam jak to wszystko się ma do zwrotu zaliczek za niewykorzystane usługi turystyczne,( pewni usługodawcy są mi winni 600,- i są marne szanse na ich odzyskanie)
ja
4 lata temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Biorącym 500+ czyli po 6 tys. zł rocznie na dziecko od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Teraz jeszcze bon turystyczny. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą o mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
tom164
4 lata temu
Biore bo i tak wiecej sie dokladam niż dostaje, ale czemu z moich skladek ma brac hotelarz czy "typowy" zasiłkowiec, który nie przepracował jednego dnia? Bo ma dzieci? Ja też i pracuje żeby miały w życiu lepiej, a nie czekam aż ktoś im coś da. Dodatkowo w ten sposób wychowujemy kolejne pokolenie zasiłkowców, którzy potrafią tylko oczekiwać. Wiem co mówie bo jestem administratorem osiedla, na którym mamy mieszkania komunalne i socjalne.. i właśnie te lumpy, którzy w życiu palcem nie kiwneli mają największe roszczenia. Nie musze dodawać, że poza tym, że w życiu nie zapłacili żadnej składki to za czynsz też nie płacą, a MOPS dokłada. Na końcu gmina umarza zadłużenie i daje delikwentowi nowe mieszkanie, mniejsze, ale nowe bo poprzednie zdewastował.
...
Następna strona