Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Boom w transporcie morskim. Pracownicy z premiami wysokości 50 wypłat

34
Podziel się:

Tajwańska firma transportowa Evergreen Marine postanowiła nagrodzić część swoich pracowników gigantycznymi premiami. Bonus do pensji wyniósł średnio równowartość czteroletnich dochodów. Hojność ta ma związek z bezprecedensowym boomem w transporcie morskim, a co za tym idzie - potężnymi zarobkami armatora.

Boom w transporcie morskim. Pracownicy z premiami wysokości 50 wypłat
Evergreen Marine (Photo by John Keeble/Getty Images) (GETTY, John Keeble)

Tajwańska firma Evergreen Marine Corp. ma za sobą rekordowy rok. Na koniec roku niektórym swoim pracownikom przyznała premie w wysokości 50-miesięcznej pensji lub średnio ponad czteroletniej pensji - donosi Bloomberg, opierając się na doniesieniach anonimowego informatora.

Niektórzy pracownicy otrzymali dodatek w wysokości ponad 65 tys. dol. Wysokość premii różni się w zależności od stanowiska i funkcji pracownika.

Problem w tym, że te ponadwymiarowe premie mają zastosowanie tylko do pracowników z umowami na Tajwanie - dodaje agencja. Na niesprawiedliwość poskarżyli się pracownicy z Szanghaju.

Firma transportowa z Tajpej w wydanym oświadczeniu wyjaśniła jedynie, że premie na koniec roku zawsze opierały się na wynikach firmy w danym roku i indywidualnych wynikach pracowników.

Evergreen Marine mogło sobie pozwolić na lukratywne wypłaty w związku z gigantycznym boomem transportowym ostatnich dwóch lat. Jak pisze Bloomnberg, napędziła go pandemia oraz wzrost popytu na towary konsumpcyjne i stawki frachtowe.

Według wstępnych szacunków przychody firmy w 2022 r. wzrosną do rekordowych 634,6 mld dolarów tajwańskich, czyli równowartości 20,7 mld dol. Jak wylicza agencja to ponad trzykrotnie więcej niż w 2020 r.

Blokada kanału

Przypomnijmy, że Evergreen Marine Corp na początku 2021 r. trafił na pierwsze strony gazet, kiedy obsługiwany przez niego statek utknął w Kanale Sueskim, zakłócając globalne łańcuchy dostaw. 400-metrowy kontenerowiec, który zablokował Kanał Sueski na prawie tydzień.

Na początku 2023 r. w tym samym miejscu na mieliźnie osiadł Masowiec M/V Glory. Jak poinformowało przedsiębiorstwo Leth Agencies, operator statków przepływających przez Kanał Sueski, nad ranem 9 stycznia Glory został ściągnięty z mielizny, ale 21 statków płynących w kierunku południowym wznowi przepływ przez kanał z niewielkimi opóźnieniami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
Fees22
11 miesięcy temu
Taaa ... jak podnieśli ceny za wynajem kontenerów morskich o kilkaset % ( nie wiadomo dlaczego ), to nic dziwnego ... Banda złodziei !
mario
11 miesięcy temu
tak mają zysk na który złozyli się wszyscy ludzie na świecie ..koszt kontenera był klika miesiecy temy między 8 a 12 tys $ teraz jest 1000$ więc zyski mają ..przez to mieliśmy wyższe ceny,inflancja itd ale armatorzy zarobili ...
Jagoda
11 miesięcy temu
Czyli znów kombinacje na transporcie
Ala
11 miesięcy temu
,,Tajwańska'? Nie ma takiego państwa a już na pewno nie uznaje go Polska
Luki
11 miesięcy temu
Skąd macie to info? Z Internetu? Jeśli tak to gratuluję
...
Następna strona